Dotacje do aut elektrycznych we Włoszech mogą zostać zwiększone. Jak donosi Agencja Bloomberg, na pobudzenie rynku Rzym wyłoży 1 miliard dolarów. Przepisy są jednak w fazie projektu. 

Większe dotacje do aut elektrycznych we Włoszech

Agencja Bloomberg podaje, że w projekcie dokumentu, do którego udało się jej dotrzeć, włoski rząd chce przeznaczyć 930 milionów euro na pobudzenie rynku samochodów elektrycznych. Pieniądze mają pójść na zachęty dla osób chcących wymienić swoje samochody spalinowe na pojazdy elektryczne. 

Bloomberg podaje, że zachęty o wartości 13 750 euro byłyby przeznaczone dla obywateli, których dochody nie przekraczałyby 30 000 euro rocznie, którzy zgodziliby się na zezłomowanie swoich samochodów mających więcej niż 20 lat. Pod warunkiem, że chcieliby oni kupić pojazd elektryczny. 

Nowe środki potrzebne dla unowocześnienia branży

W dokumencie wskazano, że projekt przepisów pomógłby wymienić włoską flotę samochodów, która jest jednak z najstarszych w Europie. Bloomberg przytacza, że jeździ tam obecnie ponad 11 milionów pojazdów spełniających normę Euro 3, lub jeszcze wcześniejsze. Dopłaty wspierałyby także rodziny i rodzimy przemysł motoryzacyjny. 

Agencja wskazuje, że program ujrzy światło dzienne 2 lutego 2024 roku na spotkaniu z branżą automotive. 

Włochy odnotowały w całym 2023 roku wzrost rejestracji nowych samochodów na poziomie 19 proc. do 1,57 mln pojazdów. Tempo wdrażania pojazdów elektrycznych jednak osłabło. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię