Porsche Japan i Audi Japan zawiązują partnerstwo biznesowe Premium Charging Alliance w celu rozbudowy sieci stacji szybkiego ładowania o mocy 150 kW w całej Japonii. Dzięki sojuszowi od 1 lipca 2022 r. stacje szybkiego ładowania prowadzone przez obie firmy będą dostępne zarówno dla właścicieli Porsche, jak i Audi.

  • Porsche i Audi zawiązują sojusz w Japonii na rzecz szybkiego ładowania
  • Firmy chcą mieć 102 superszybkie ładowarki do końca 2022 roku

Sojusz Porsche i Audi w Japonii

Premium Charging Alliance to projekt mający na celu rozszerzenie usług ładowania w Japonii, łączący sieć stacji szybkiego ładowania Porsche i Audi zarówno u dealerów, jak i w sieciach miejskich. Dzięki wspólnej inicjatywie właściciele Porsche i Audi będą mogli korzystać z 50 jednostek Porsche Turbocharger w 41 lokalizacjach oraz 52 jednostek Audi Japan w całym kraju, co da łącznie 102 szybkie ładowarki do końca 2022 r.

Porsche Taycan i Turbo Charger w Japonii

Jednostki szybkiego ładowania Porsche Turbocharger oferują najmocniejszą moc w klasie 150 kW spośród wszystkich ładowarek w Japonii i mogą naładować akumulator Porsche Taycana do 80 proc. w 24 minuty. Obecnie w Japonii działa 50 takich jednostek: 37 jednostek w 33 Centrach Porsche (z 45), a siedem lokalizacji (12 jednostek) stanowi część miejskiej infrastruktury ładowania.

Japonia wykazuje duże zaangażowanie w rozwój publicznej sieci ładowania, jednak uważamy, że sama średnia prędkość ładowania nie jest wystarczająco wysoka. Porsche postrzega siebie jako pioniera w dziedzinie szybkiego ładowania. Dzięki Premium Charging Alliance chcemy połączyć siły z innymi firmami, które również zapewniają szybkie ładowanie, co oznacza, że nasi klienci spędza mniej czasu na ładowaniu swoich samochodów – mówi Michael Kirsch, Dyrektor Generalny Porsche Japan.

Porsche Taycan i Turbo Charger w Japonii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię