Program „Mój elektryk” ma rewolucjonizować rynek samochodów w Polsce. Wcześniej boom przeżywał program dopłat to instalacji fotowoltaicznych – „Mój prąd”. Arval – sieć wypożyczalni samochodów – łączy siły z firmą Columbus – oferująca rozwiązania w zakresie fotowoltaiki – i chcą oferować rozwiązanie hybrydowe, łączące elektromobilność z fotowoltaiką.

  • Arval i Columbus Energy przygotowały wspólną ofertę w zakresie elektromobilności
  • Klient nabyć auto elektryczne, z ładowarką i panelami fotowoltaicznymi
  • Columbus wylicza, że auto elektryczne pozwala na oszczędność 7200 zł w porównaniu z samochodem z napędem konwencjonalnym

Arval ma wspólną ofertę z Columbus

Współpraca Arval Service Lease Polska i Columbus Energy ma sprawić, że samochód elektryczny może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego samochodu iz zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej.

Wnętrze KIA e-Niro
Wnętrze KIA e-Niro zdjęcie: KIA

– Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. A gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska.

Arval kusi dostępną od ręki elektryczną KIA e-NIRO

Arval chce też zachęcić klientów uproszczeniem procedur. Podkreśla, że o dopłaty z programu „Mój elektryk” w imieniu klienta ubiega się Arval – klient zaś ma tylko wynająć samochód, ale nie będzie musiał wypełniać żadnych dodatkowych papierów.

Arval chwali się, że od ręki ma w swojej ofercie model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW. Auto jest dostępne w abonamencie miesięcznym za 1 659 zł netto (umowa na okres 36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Kosztem dodatkowym jest 1 700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę.

KIA e-Niro zdjęcie: KIA

Dodatkowo klient może skorzystać z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Analitycy firmy Columbus przekonują , że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wystarczy siedem paneli fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca. 

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A.

Oszczędności na samochodzie elektrycznym

Arval z Columbusem wskazują, że jeśli porównamy koszt tankowania pojazdu z silnikiem benzynowym i ładowania auta elektrycznego z punktu podłączonego do instalacji fotowoltaicznej, to rocznie możemy zaoszczędzić nawet 7 200 zł na wyborze ekologicznego auta.

Z danych Arval wynika, że całkowity koszt zakupu i użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku, a w przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy.

Elektryk z fotowoltaiką w pakiecie

Wszelkie formalności i kwestie techniczne związane z punktem ładowania realizuje Columbus – od montażu urządzenia, przez instalację niezbędnych zabezpieczeń, szkolenie użytkowników i uruchomienie stacji, aż po wsparcie serwisowe i przeglądy techniczne. Po zakończeniu kontraktu, ładowarka przechodzi na własność klienta, natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval. 

Elektryczna KIA e-Niro – w pakiecie z OC i AC

W pakiecie oferowany jest samochód Kia e-Niro w wersji L, z baterią o pojemności 64 kWh i mocą 204 KM. Zasięg auta to 455 km na jednym ładowaniu. Auto wyposażone jest m.in. w: aktywny tempomat, system wykrywania kolizji, automatyczne światła, rozpoznawanie znaków, sterowanie funkcjami auta z poziomu telefonu, nawigację i kamerę cofania. W cenie miesięcznego abonamentu za wynajem znajdują się już ubezpieczenia OC i AC, assistance, auto zastępcze tej samej klasy, a także koszty przeglądów, serwisowania i obsługi szkód komunikacyjnych. 

Samochód elektryczny KIA e-Niro. zdjęcie: KIA

Wspólna oferta Arval i Columbus dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Ładowarka może zostać zainstalowana w domu lub siedzibie przedsiębiorstwa.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię