Sprzedaż Lamborghini ma w tym roku osiągnąć rekordowy poziom 10 000 egzemplarzy. Taką informację podał prezes firmy, Stephan Winkelmann. W ubiegłym roku Lamborghini sprzedało 9200 samochodów.

Sprzedaż Lamborghini pobije rekord

Agencja Reuters donosi, że Lamborghini chce w tym roku iść na rekord sprzedaży. Ma ona w 2023 roku przebić próg 10 000 samochodów. Informację te potwierdził Stephan Winkelmann prezes firmy w czasie prezentacji wyników za pierwsze półrocze.

Wobec tego Winkelmann powiedział, że poziom 10 000 samochodów w tym roku jest „realistycznym celem”. Wspierany sukcesem swojego SUV-a Urus, który kosztuje około 200 000 euro, Lamborghini w ostatnich latach zwiększyło swoją produkcję. Firma opiera się na solidnym popycie ze strony bogatych miłośników samochodów. W 2022 roku firma dostarczyła ponad 9200 pojazdów. Dla porównania Ferrari w ubiegłym roki dostarczyło ponad 13 200 samochodów.

Samochody Lamborghini

Sprzedaż Lamborghini ma się dobrze w 2023 roku

Sprzedaż Lamborghini miała się niezwykle dobrze w pierwszym półroczu 2023 roku. Firma sprzedała 5341 samochodów, co oznacza wzrost o 4,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Największym rynkiem były Stany Zjednoczone z liczbą 1625 sprzedanych aut, następnie Wielka Brytania (514), a także Niemcy (511). Dalej znajdowały się Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (450), Japonia (280), a także Włochy (270).

W pierwszym półroczu przychody Lamborghini wzrosły o 6,7 proc. do 1,42 miliarda euro. Dochód operacyjny wzrósł o 7,2 proc. do rekordowego poziomu 456 milionów euro, w porównaniu z 425 mln euro w 2022 r. W związku z tym rentowność sprzedaży (RoS) również się poprawiła i wyniosła 32,1 proc.

Reuters podkreśla, że Lamborghini zainwestuje 1,9 miliarda euro do 2027 roku w przejście na samochody hybrydowe i elektryczne.

Sprzedaż Lamborghini

Lamborghini i elektryfikacja

Producent samochodów na początku tego roku zaprezentował swój pierwszy hybrydowy model typu plug-in – Lamborghini Revuelto, które uzupełnia w obecnej ofercie 10-cylindrowy samochód sportowy Huracan i Urusa. W przyszłym roku oferta ma stać się całkowicie hybrydowa, wraz z nowym Urusem i nowym samochodem sportowym, który zastąpi model Huracan.

Lamborghini planuje wypuścić swój pierwszy w pełni elektryczny model w 2028 roku. Nastąpi to trzy lata po pierwszym elektrycznym Ferrari. W pełni akumulatorowa wersja Urusa pojawi się w 2029 roku.

Sprzedaż Lamborghini

Lamborghini Revuelto

Do najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy 2023 r. należy wprowadzenie na rynek zupełnie nowego Lamborghini Revuelto, które zostało zaprezentowane w marcu. Obecny poziom zamówień pokrywa już ponad dwa lata produkcji. Lamborghini pokazało także SC63, który jest hybrydowym prototypem zaprojektowanym do konkurowania na najwyższym poziomie wyścigów wytrzymałościowych.

Lamborghini Revuelto pokazano w 60. rocznicę powstania marki. Auto jest pierwszą hybrydą, która została wyposażona w silnik V12 typu plug-in HPEV w portfolio Lamborghini, a samochód ma moc 1015 KM. Sam samochód powstał przy użyciu włókna węglowego, a także powstaje w fabryce w Sant’Agata Bolognese.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię