Tesla może mieć problemy z prawem. Wall Street Journal donosi, że w środę kalifornijska agencja stanowa złożyła pozew przeciwko Tesli. Oskarża w nim firmę Elona Musla o tolerowanie dyskryminacji czarnoskórych pracowników montowni.

  • Tesla pozwala o dyskryminację
  • Ofiarami dyskryminacji są czarnoskórzy pracownicy w fabryce w Freemont
  • Wall Street Journal pisze, że Tesla domaga się przedstawienia podstaw i szczegółów pozwów

Tesla ma zarzuty

Agencja Reuters, która za WSJ opisuje całą sprawę wskazuje, że pozew odzwierciedla roszczenia w kilku innych toczących się już sprawach przeciwko producentowi samochodów elektrycznych.

Kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) złożył pozew w sądzie stanowym, który dotyczy rzekomych problemów w fabryce Tesli w Fremont.

Fabryka Tesli we Freemont
Tesla jest oskarżana za to, że nie przeciwdziałała molestowaniu seksualnemu w pracy zdjęcie: Tesla

„Segregacja rasowa” w Tesli?

Agencja znalazła dowody na to, że fabryka jest „miejscem pracy, w którym odbywa się segregacja rasowa”, w której czarnoskórzy pracownicy są poddawani rasistowskim oszczerstwom i dyskryminowani w wykonywaniu swoich zadań.

Tesla powiedział w środę, że DFEH planuje złożyć pozew przeciwko firmie, zarzucając systematyczną dyskryminację rasową i nękanie.

Firma powiedziała, że ​​zwróci się do sądu o wstrzymanie sprawy, gdy stanowy regulator praw obywatelskich złoży pozew.

Pomimo kilku próśb Tesli, regulator odmówił przedstawienia firmie konkretnych zarzutów lub podstaw faktycznych dla pozwu.

Tesla i DFEH nie odpowiedziały na prośby Reutera o komentarz.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię