Volkswagen rusza ze sprzedażą samochodów online. Klienci mogą leasingować nowe pojazdy drogą online, ale póki co tylko w Niemczech. Pierwotna oferta obejmuje tylko w pełni elektryczne modele ID.4 i ID.5. Później dołączy do nich ID.3.

  • Volkswagen uruchomił sprzedaż online w Niemczech
  • Pierwotnie w ofercie są dostępne tylko elektryczne modele ID.4 i ID.5
  • Volkswagen rozszerzy usługę na inne rynki

Volkswagen uruchomił sprzedaż online w Niemczech

To kluczowy krok w cyfryzacji naszej sprzedaży w ramach strategii Accelerate. Jesteśmy jednym z pierwszych dużych producentów samochodów oferujących pełny leasing online dowolnie konfigurowanych pojazdów – powiedział Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Oferta ma być również sukcesywnie wdrażana w innych krajach europejskich.

Nowa oferta Volkswagen Germany umożliwia przejście całej ścieżki online – od konfiguracji pojazdu, definiowania opcji leasingu, po cyfrowe uwierzytelnienie i zawarcie umowy. Cały ten proces można przejść przy użyciu smartfona.

Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową
Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową

Dealerzy będą ściśle zintegrowani organizacyjnie i finansowo z internetowym modelem biznesowym, a także pozostaną ważnym punktem kontaktowym dla klientów w zakresie porad, jazd próbnych, aż po dostawę i serwis.

Ankiety pokazują, że około 2/3 naszych klientów również chce mieć możliwość zakupu naszych pojazdów przez internet. Teraz odpowiadamy na to zapotrzebowanie. Naszą misją jest zapewnienie klientom doskonałej oferty i doświadczeń zakupowych zarówno w salonach, jak i w świecie online. W rezultacie na stałe wzmocnimy naszą konkurencyjność – mówi Klaus Zellmer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię