Volkswagen wycofuje produkcję ID.3 z fabryki w Wolfsburgu. Jak pisze niemieckie „Handelsblatt” auto powstawać w historycznym zakładzie marki już w 2023 roku. Volkswagen zdaniem dziennikarzy ogłosił, że będzie nadal budował model ID.3 wyłącznie w Saksonii.

Produkcja Volkswagena ID.3 w Wolfsburgu

Niemiecki „Handelsblatt” podaje, że Volkswagen rezygnuje z planowanej wcześniej nadwyżkowej produkcji elektrycznego modelu ID.3 w Wolfsburgu. Rozpoczęcie montażu zaplanowane w Wolfsburgu na lato 2024 roku. Teraz zdaniem niemieckich mediów zwiększenie produkcji zostało odwołane. To zaś oznacza, że Volkswagen ID.3 będzie nadal powstawał wyłącznie w fabryce w Saksonii.

Powodem takiego stanu rzeczy jest słaby popyt na auta elektryczne. W 2023 roku Volkswagen sprzedał jedynie 140 800 egzemplarzy modelu ID.3. Obecnie model ten powstaje w Zwickau, a także w Dreźnie, gdzie budowane są nadwyżkowe egzemplarze. 

Transformacja Wolfsburga podtrzymana, choć wolniejsza

Decyzja Volkswagena oznacza, że zakład w Wolfsburgu wciąż będzie sercem modeli spalinowych. Powstaje tam m.in. model Volkswagena Golfa, a także Tiguana. W tym roku z linii montażowych zakładu w Wolfsburgu ma zjechać ponad 500 000 samochodów. 

Uruchomienie produkcji modelu Volkswagena ID.3 w Wolfsburgu zapowiedziano już w 2021 roku. Produkcja miała ruszyć już pod koniec ubiegłego roku, ale decyzję tę odłożono w czasie. Władze firmy podkreślają, że uda się podtrzymać transformację historycznego zakładu marki, nawet bez modelu ID.3. W 2026 roku na liniach montażowych fabryki w Wolfsburgu ma pojawić się elektryczny SUV, a chwilę później elektryczna wersja Volkswagena Golfa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię