Linie montażowe Volkswagena w Saksonii w tym tygodniu pozostaną zatrzymane. Z powodu braku półprzewodników w Zwickau i Dreźnie nie powstanie ok. 5 tys. samochodów. Dotyczy to pojazdów marki VW, ale także Audi i Cupra.

  • Automobilwoche pisze, że Volkswagen wstrzymał pracę zakładów w Saksonii
  • Wstrzymane zostały linie produkcyjne w Zwickau i Dreźnie
  • Kontynuowana będzie produkcja nadwozi do Bentleya i Lamborghini

Volkswagen wstrzymuje produkcję

Rzecznik Volkswagena w Saksonii potwierdził tygodniowe wstrzymanie produkcji w rozmowie z gazetą Automobilwoche. W Saksonii jednak odwołane zostaną tylko cztery dni produkcyjne, ponieważ w środę w Saksonii jest święto – Dzień Modlitwy i Pokuty. To dlatego wybór padł na i tak skrócony już tydzień.

Zakład w Zwickau i produkcja w fabryce w Dreźnie do tej pory w niewielkim stopniu odczuły skutki kryzysu chipów. Inaczej sytuacja wygląda sytuacja w głównym zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu, gdzie cztery linie produkcyjne dla Golfa i Tiguana, były już kilkukrotnie zatrzymywane.

Zdjęcie fabryki Volkswagena w Zwickau
Fabryka Volkswagena z Zwickau zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen i produkcja w Saksonii

W Zwickau powstaje zazwyczaj 1200 pojazdów dziennie. Oprócz modeli Volkswagena ID.3, ID.4 i ID.5 (ten ostatni wciąż znajduje się w fazie przedprodukcyjnej), są to m.in. Audi Q4 e-tron oraz Cupra Born. Codziennie w Dreznie powstaje także 35 nowych ID.3.

Anulowanie czterech dni produkcyjnych oznacza, że około 5000 pojazdów nie zostanie zbudowanych. Volkswagen jednak nie podaje jaki wpływ zatrzymanie produkcji, będzie miało na dostawy samochodów.

Jednak w VW Saksonii wstrzymanie produkcji dotyczy nie tylko dwóch fabryk samochodów elektrycznych: w tym tygodniu również fabryka silników w Chemnitz nie montuje żadnych silników spalinowych. Produkcja nadwozi dla Bentley i Lamborghini będzie jednak kontynuowana w Zwickau.

W fabryce w Zwickau powstaje elektryczny samochód Volkswagen ID 4 zdjęcie: Volkswagen/Oliver Killig

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię