Nowy SUV Alfa Romeo Stelvio w 2025 roku. Jak donosi Agencja Reuters w przyszłym roku Alfa Romeo zaprezentuje nowego SUV-a, a rok później pojawi się sportowy sedan Giulia. Włoska marka dąży do całkowitego przejścia na samochody elektryczne do 2027 roku.

Nowy SUV Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo odnawia swoją ofertą już od 2022 roku, a pierwszym elementem był kompaktowy SUV Tonale. Włoska marka ma zamiar zaprezentować w przyszłym miesiącu model Milano, co jest ważnym elementem w elektryfikacji oferty. Dyrektor generalny Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, stwierdził, że Giulia, a także Stelvio będą reprezentować kwintesencję włoskiej doskonałości w segmencie premium Stellantis.

Oba nowe modele Stelvio i Giulia będą powstawać we Włoszech w zakładzie Cassino. Zbudowane zostaną na najnowszej platformie Stellantis STLA. Stelvio będzie pierwszym pojazdem wśród marek europejskich Stellantis wykorzystującym platformę STLA Large. Auto będzie wyposażone w STLA SmartCockpit, poprawiający cyfrową integrację pojazdu, a także kierowcy.

Nowy model Milano i 2023 rok

Alfa Romeo zaprezentuje najnowszy model Milano już 10 kwietnia. Milano będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem marki. W 2023 roku włoska marka odnotowała największy wzrost wśród globalnych marek premium w 2023 roku. W rankingu 15 najlepszych marek premium (wyłączając segment 100 proc. BEV), a Alfa Romeo urosła najbardziej rok do roku.

Globalnie sprzedaż w 2023 roku wzrosła o 30 proc., rosnąc na rynku europejskim w tempie 46 proc. W regionie ten wzrost napędzały:

  • Włochy (73 proc.),
  • Niemcy (71 proc.),
  • Belgia (62 proc.),
  • Francja (20 proc.),
  • Holandia (78 proc.),
  • a także Szwajcaria (20 proc.).

Bliski Wschód, a także Afryka pozostawały regionem o największym wzroście (74 proc.), wspierany przez rynek turecki (155 proc.). W 2023 roku Alfa Romeo umocniła także swoją obecność w Singapurze oraz w Hongkongu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię