Cena elektrycznego Lotusa Emeya oficjalnie podana. Brytyjska marka podała też specyfikacje swojego oczekiwanego elektrycznego hyper-GT. Emeya pojawi się pierwotnie na rynku Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Elektryczny Lotus Emeya — zasięg i wydajność

Emeya może poszczycić się imponującą wydajnością. Moc auta sięga do 905 KM, co pozwala mu przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 2,8 sekundy. Samochód oferuje maksymalny zasięg wg norm WLTP wynoszący 610 km. Ma to zapewnić komfort podczas podróży na długie dystanse. Dzięki zaawansowanemu projektowi baterii Emeya podczas ładowania może osiągnąć zasięg od 10 do 80 proc. w zaledwie 18 minut przy użyciu szybkiego ładowarki DC o mocy 350 kW.

Cena elektrycznego Lotusa Emeya

Dynamika jazdy

Samochód elektryczny zbudowano na bazie sportowego know-how brytyjskiej marki. Samochód oferuje do pięciu trybów jazdy, pozwalając kierowcom dostosować tryb jazdy do preferencji, a także do otoczenia.

Projektanci chcieli, by Emeya zapewniała przestronne i luksusowe wnętrze ze sporą przestrzenią na nogi dla wszystkich pasażerów. Bagażnik pojazdy sięga 509 litrów. Zaawansowane funkcje, takie jak tryby masażu, oświetlenie ambientowe, drzwi wspomagane elektrycznie i inteligentny panoramiczny dach szklany, poprawiają ogólny komfort jazdy i wygodę.

Cena elektrycznego Lotusa Emeya

Technologia

Samochód wyposażono w najnowocześniejszą technologię, w tym 15,1-calowy ekran HD OLED, system rozrywki i wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością dla kierowcy. Inteligentne prowadzenie pojazdu elektrycznego i aktualizacje oprogramowania przez sieć zapewniają spersonalizowane, a także aktualne doświadczenie jazdy dla kierowcy.

Cena elektrycznego Lotusa Emeya

Elektryczny Lotus Emeya oferowany jest w trzech wariantach: Emeya, Emeya S i Emeya R. Ceny auta zaczynają się od 106 400 euro za model podstawowy. Warianty klasy wyższej takie jak Emeya S i Emeya R, oferują dodatkowe funkcje, a także ulepszenia wydajnościowe. Ceny zaczynają się od 150 990 euro za model w wersji podstawowej.

Lotus Emeya ma pomóc brytyjskiej marce wejść na rynek aut elektrycznych. Nowy pojazd ma oferować klientom mieszankę wydajności, luksusu i użyteczności. Klienci w UE mogą zamawiać swoje pojazdy i konfigurować drogą online za pośrednictwem strony internetowej Lotusa. Emeya ma trafić do klientów w Wielkiej Brytanii, a także w Europie w III kwartale 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię