Uber by Woman, czyli nowa usługa Ubera zadebiutowała w Krakowie. W Dzień Kobiet amerykańska platforma uruchomiła nową opcję, która ma łączyć pasażerki z kobietami – kierowczyniami. Dotychczas Uber posiadał tę opcję wyłącznie w Warszawie.

Uber by Woman w Krakowie

Uber uruchomił w Krakowie usługę Uber by Woman. Nowość ruszyła wraz z Dniem Kobiet. Dotychczas usługa była dostępna w Polsce jedynie w Warszawie. Tam pasażerki w czasie sześciu miesięcy skorzystały z usługi ponad 25 000 razy. Uber podczas uruchamiania nowej usługi w Krakowie podał też informację, że rozpoczął współpracę z fundacją Feminoteka.

Uber by Women to kolejna usługa w portfolio Ubera. Łączy ona pasażerki z kobietami prowadzącymi samochody na platformie. Nie jest ona dostępna wyłącznie w aplikacji kobiet, ale każdy może z niej skorzystać, poprzez wybór opcji „zmień pasażera”. Umożliwia to zamówienie przejazdu dla koleżanki.

W Warszawie usługa ruszyła jesienią 2023 roku. Uber podaje, że pierwotnie najchętniej opcja ta była wybierana przez kobiety przy zamawianiu przejazdów wieczorem, bądź w nocy. Szczególną popularnością cieszyła się w piątki i soboty. Od momentu jej uruchomienia, Uber by Woman zrealizował 25 000 przejazdów. Rekordzistka skorzystała z niej łącznie 70 razy. Z drugiej strony rekordowa kierowczyni zrealizowała ponad 500 przejazdów.

Współpraca z Feminoteką

Wraz z uruchomieniem opcji Uber by Women w Krakowie, Uber poinformował o współpracy z Fundacją Feminoteka. Ma ona opierać się na podejmowaniu różnego rodzaju działań edukacyjnych, a także w zakresie doradztwa.

W czasie prezentacji odbyła się również dyskusja na temat sytuacji kobiet w sektorze przewozu osób. Udział w niej wzięły m.in. Ewelka z Uberka, a także Taxi Mama, które na mediach społecznościowych przedstawiają pracę kobiet wykonujących przewozy osób. Branża stoi bowiem przed dużym wyzwaniem związanym ze zmianami w prawie, które nakazują od 1 czerwca posiadanie polskiego prawa jazdy, przez kierowców. To zaś oznacza, że z rynku ubędzie kilkanaście tysięcy kierowców, a w ich miejscu z powodzeniem mogłyby pojawić się kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię