Uber uruchamia program Women Drivers, w ramach którego firma pokryje koszty licencji dla pierwszych 100 kobiet, które dołączą do platformy. Firma weźmie też na siebie także początkowe koszty wynajmu samochodów dla pierwszych 30 kobiet.

  • Uber szuka kobiet, które mogłyby jeździć na platformie
  • Program Wolen Drivers jest skierowany do kobiet, które ukończyły 20. rok życia
  • Uber zapłaci koszty licencjonowania taksówek dla pierwszych 100 kobiet

Uber szuka kobiet do pracy

Uber szuka kobiet do pracy. Aby zostać kierowczynią należy spełniać wszystkie wymogi zawarte w Ustawie o Transporcie Drogowym czyli między innymi przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz komplet badań. Barierą wejścia dla wielu kobiet są natomiast koszty związane z pozyskaniem licencji oraz auta. Dlatego w ramach programu Woman Drivers, Uber chce pomóc pokryć wszystkie koszty licencjonowania taksówek dla pierwszych 100 kobiet dołączających do programu. Dla pierwszych 30 kobiet dodatkowo opłaci też kaucje i koszt wynajmu samochodu. 

Warunki programu Uber Woman Drivers

W ramach programu Uber łączy kandydatki z partnerami flotowymi, u których mogą wynająć pojazd. Uber pokryje też koszty pojazdu przez pierwszy tydzień, dzięki czemu możliwe będzie zarabianie już na starcie. Program Woman Drivers umożliwia zarabianie według własnego elastycznego harmonogramu, a platforma pozwala dostosować grafik jazdy do opieki nad dziećmi lub do innych ważnych zobowiązań. Funkcja “Women Rider Preference” pozwala otrzymywać wyłącznie zlecenia przejazdów od pasażerek. Funkcja może być uruchamiana i wyłączana w dowolnym momencie. 

Do programu mogą dołączyć kobiety, które mają minimum 20 lat oraz ważne od co najmniej roku prawo jazdy. 

Narodowość nie ma znaczenia

Program Woman Drivers skierowany jest nie tylko do Polek. Program może być opcją na dodatkowe źródło przychodu, bądź propozycją dla uchodźców.  

— Polska gospodarka bez wątpienia potrzebuje kobiet, jednak podjęcie przez nie aktywności zawodowej bywa utrudnione – choćby przez niedostateczną elastyczność grafików. Program Women Drivers odpowiada zatem na rzeczywisty problem i jako taki stanowi cenną inicjatywę ułatwiającą kobietom rozpoczęcie działalności w branży taksówkarskiej. Fakt, że program obejmuje również kobiety innej narodowości niż Polska jest szczególnie istotny. Większość uchodźców z Ukrainy w naszym kraju to bowiem kobiety z dziećmi, które – jak wynika z dostępnych danych – chętnie podejmują aktywność zarobkową. Ograniczenie barier kosztowych związanych z wynajęciem pojazdu, czy uzyskaniem licencji, może być dla nich atrakcyjną zachętą do uzupełnienia budżetu albo podjęcia pełnowymiarowej działalności w branży przewozu osób — mówi Jakub Bińkowski członek zarządu i dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

źródło: Uber

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię