Uber stawia w Londynie na elektromobilność. Firma wyda 5 milionów funtów na budowę ładowarek do samochodów elektrycznych. Łącznie powstanie ich 700 i będą one oznaczone logiem Ubera. Będą to jednak ładowarki dostępne dla wszystkich.

  • Uber chce zbudować w Londynie 700 ładowarek
  • Firma ma na to wydać 5 mln funtów
  • Uber do 2025 roku chce jeździć w Londynie wyłącznie na elektrycznych samochodach

Uber buduje ładowarki w Londynie

Portal Electrive.com pisze, że ładowarki mają być gotowe w 2023 roku. Powstaną one w gminach: Brent, Newham i Redbridge. Celem rozwoju infrastruktury jest zwiększenie dostępności ładowarek dla kierowców samochodów elektrycznych, bo dotychczas w Londynie większość miejskich ładowarek jest zainstalowana w centralnym i zachodnim Londynie.

Electrive pisze, że ponad jedna czwarta ładowarek znajduje się w Westminster, Kensington i Chelsea oraz Hammersmith i Fulham.

Uber i samochody elektryczne w Londynie

Uber wskazuje, że w Londynie posiada flotę 5000 samochodów elektrycznych, którą chce podwoić w ciągu roku. Uber do 2025 roku chce posiadać w Londynie wyłącznie samochody elektryczne.

W ubiegłym roku Uber uruchomił w Londynie usługę „Uber Green”, która dedykowana jest wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Pierwotnie usługa funkcjonowała w londyńskiej Strefie One, a obecnie Uber chce ją rozszerzyć na inne części miasta. By zachęcić kierowców do przesiadania się na samochody elektryczne, Uber wskazuje, że mogą oni liczyć na 13 proc. wyższe zarobki.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię