Ułatwienia w Bolt dla niewidomych. Platforma wprowadziła specjalny mechanizm, który sprawi, że skorzystanie z przewozu będzie o wiele łatwiejsze. Zmiany dotyczą także psa przewodnika.

Bolt łatwiejszy dla osób niewidomych

Bolt chce ułatwić podróżowanie osobom niewidomym na swojej platformie. Żeby móc skorzystać ze specjalnej opcji, wystarczy mieć odpowiednio oznaczony profil. Są do dwie emotikony przedstawiające oczy. Firma wprowadziła specjalny mechanizm, który będzie ułatwiał korzystanie z przewozu także osobom z psem przewodnikiem. Tutaj wystarczy, by konto posiadało dodatkowo emotikon psa. Będzie to cenna informacja dla kierowcy, który będzie wiedział, że przy wsiadaniu i wysiadaniu do pojazdu, pasażer będzie mógł potrzebować pomocy.

Nowa funkcjonalność Bolt

Bolt przeprowadził już kampanię informacyjną wśród kierowców na temat nowej funkcjonalności. Otrzymali oni instrukcję na temat wprowadzenia nowych oznaczeń, a także wskazówki na temat tego jak mogą pomóc pasażerom. Kierowcy, którzy będą realizowali przejazd z psem przewodnikiem, w razie potrzeby będą mogli liczyć na zwrot kosztów za czyszczenie samochodu. Paweł Kuncicki country manager Bolt w Polsce podkreśla, że celem firm jest budowanie miast dla ludzi. Bolt chce prowadzić dialog z różnymi środowiskami, by szukać rozwiązań, które będą odpowiadały na potrzeby komunikacyjne mieszkańców.

Zmiany są potrzebne

Firmę Bolt wspierali, przy wprowadzeniu tego mechanizmu influencerzy ze środowiska osób niewidomych. Sebastian Grzywacz znany w internecie jako Odlotowy Niewidomy wskazywał, że w przypadku warszawskiej komunikacji miejskiej, a także innych dużych miast osoby niewidome mogą korzystać z niej w sposób dosyć przystępny. Inaczej jest jednak, jeżeli chodzi o firmy prywatne. Jego zdaniem w tym obszarze konieczne jest wprowadzenie zmian, a część kierowców wciąż ma problem z realizowaniem przewozów osób niewidomych i ich psa asystującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię