UberX Share w Warszawie. Nowa usługa wprowadzona przez amerykańską platformę oferuje możliwość dzielenia przejazdu wśród osób jadących w tym samym kierunku. Cena takiej podróży może być nawet o 30 proc. niższa w porównaniu ze standardowym przejazdem UberX. 

UberX Share — co nowego oferuje usługa?

UberX Share w Warszawie umożliwia realizację podróży większej grupie osób, które zmierzają w tym samym kierunku. Ma to pozwolić na większe oszczędności. Uber oferuje niższe stawki w tej usłudze, niezależnie od tego, czy klient zostanie dopasowany przez algorytm w czasie swojej podróży do innej osoby, czy też nie. Jeśli nastąpi połączenie z innym klientem, cena takiego przejazdu może być o 30 proc. niższa, w przypadku standardowego przejazdu UberX. Amerykańska platforma chwali się także, że nowa funkcjonalność pozwala na realizację bardziej ekologicznych przejazdów. Celem UberX Share jest zagwarantowanie, by przejazdy nie wydłużały się. 

Na nowej usłudze mają także skorzystać sami kierowcy. UberX Share po połączeniu większej grupy pasażerów ma zagwarantować wyższe zarobki. W nowej usłudze wciąż będzie dostępna opcja napiwków. 

Uber dąży do zeroemisyjności

Uber zapowiedział już w czerwcu 2023 roku podczas konferencji Go Gen Zero w Londynie, że będzie dążył do osiągnięcia całkowitej zeroemisyjności do 2040 roku. Amerykańska platforma w tym celu wprowadziła wiele różnego rodzaju rozważań, w tym zaangażowanie sztucznej inteligencji, która analizuje wybór najbardziej ekologicznych tras. Pomaga ona także optymalizować ładowanie samochodów elektrycznych. 

Wiosną zeszłego roku, podczas konferencji Go Get Zero w Londynie, Uber zobowiązał się do osiągnięcia pełnej zeroemisyjności do 2040 roku. Aby tego dokonać, platforma wprowadziła szereg rozwiązań i funkcji, takich jak wykorzystanie sztucznej inteligencji do wyboru ekologicznych tras czy użycie aplikacji wspierających optymalne ładowanie samochodów. 

Warszawa ważnym rynkiem dla Ubera

Uruchomienie usługi UberX Share w Warszawie sprawia, że stolica Polski staje się szóstym miastem w Europie, w którym funkcjonalność ta będzie dostępna. Od początku 2023 roku UberX Share działa już w Paryżu i Zurychu. Warszawa jest ważnym rynkiem dla amerykańskiej platformy. W ubiegłym roku wprowadzono usługę Uber by Women. Łączy ona pasażerki z kobietami prowadzącymi samochód na platformie. 

W stolicy Polski uruchomiono także Uber Airport. Usługa ta umożliwia realizowanie przejazdów z Lotniska Chopina, wyłącznie po podaniu kodu PIN z aplikacji. To zaś oznacza, że nie ma konieczności czekania na przyjazd kierowcy. Warszawskie lotnisko jest pierwszym miejscem w Europie, na którym funkcjonuje Uber Airport. Wcześniej usługę wprowadzono na lotnisku w Dubaju i Melbourne. 

UberX Share — jak skorzystać z usługi?

By móc skorzystać z UberX Share, należy jedynie uruchomić aplikację, wprowadzić adres docelowy i wybrać opcję UberX Share. Można ją zamówić jedynie w momencie, w którym jest się jedynym pasażerem. Ma to mieć wpływ na bezpieczeństwo przejazdu. W przypadku większej grupy osób Uber rekomenduje wybór zwykłej usługi UberX, bądź komfort. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię