Kontrakt Ekoenergetyki na 140 stacji w Skandynawii. Trafią one do firmy Nobina, która jest tamtejszym liderem transportu publicznego. Urządzenia zielonogórskiej spółki będą zasilały autobusy.

Kontrakt Ekoenergetyki na 140 stacji w Skandynawii

Ekoenergetyka coraz śmielej sobie radzi na rynkach skandynawskich. Spółka z Zielonej Góry dostarczy 140 ładowarek do firmy Nobina, które będą ładować autobusy elektryczne. Jest to największy skandynawski operator transportu publicznego. Ładowarki Axon Easy o mocy 120 kW, a także 180 kW produkowane przez Ekoenergetykę staną w czterech zajezdniach w Sztokholmie. Zostaną one uruchomione do stycznia 2025 roku.

Firma Nobina zatrudnia 13 000 osób w aż czterech krajach, a także dysponuje największą bezemisyjną flotę autobusów w skali całej Skandynawii. W tym czasie zielonogórska Ekoenergetyka zaopatruje już 20 proc. stacji ładowania autobusów miejskich w Europie. Firma obsługuje dziennie 1 milion osób, a jej celem jest dostarczanie zeroemisyjnej mobilności.

Ekoenergetyka rośnie w Skandynawii

Rynek skandynawski jest jednym z najszybciej rosnących rynków elektryków na świecie. Bartosz Kubik prezes, a także współzałożyciel Ekoenergetyki podkreśla, że nowy kontrakt jest swego rodzaju wyrazem zaufania dla firmy od tak ważnego gracza.

Ekoenergetyka dostarczy stacje Axon Easy, a ładowarki staną w zajezdniach autobusowych w Sztokholmie.

Udziałowcem zielonogórskiej Ekoenergetyki jest Enterprise Investors. W 2023 roku fundusz zainwestował w spółkę, a także objął pakiet mniejszościowy. Inwestor ogłosił plan inwestycji 45 mln euro w projekty elektromobilności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię