Aktualizacja Audi Q2. Popularny kompaktowy SUV – otrzymuje kompleksową aktualizację technologii swojego systemu multimedialnego. Wszystkie modele będą dostarczone z nowym oprogramowaniem i sprzętem. Nowości, obejmują wysoką rozdzielczość 8,8-calowego wyświetlacza dotykowego MMI, wirtualny kokpit Audi z 12,3-calowym wyświetlaczem instrumentów oraz trójramienny wielofunkcyjny układ kierowniczy. 

Zmiany w Audi Q2

Wszystkie modele Audi Q2 będą wyposażone w wirtualny kokpit. W przeciwieństwie do tradycyjnych wskaźników posiada on jasny wyściwtlacz HD wyświetlacz (1920 x 720 pikseli) i szeroki zakres opcji dostosowania. Obejmują one tradycyjnie wskaźnik prędkości, obrotów silnika oraz informacje o nawigacji lub mediach. 

Przycisk widoku na wielofunkcyjnej kierownicy pozwala przełączać się między różnymi widokami. Dostępne są różne wzory w zależności od wybranego poziomu wyposażenia, w tym wzór Sport z czerwonymi akcentami lub wzór Dynamic z przeciwnymi skalami.

Kierowcy mogą również przełączać się między dwoma podstawowymi układami wyświetlacza. W jednym układzie prędkościomierz, a także obrotomierz mają mniej więcej taką samą wielkość jak analogowe tarcze i integrują informacje o mediach lub nawigacji w centralnym obszarze wyświetlacza.

W drugim układzie wielkość obu wskaźników zmniejszono bez pogorszenia czytelności. Układ ten obejmuje również prawie pełnoekranową mapę nawigacji wraz ze zintegrowanym planowaniem trasy. Duża wielkość sprawia, że mapa jest znacznie łatwiejsza do odczytania przez kierowcę. 

Zmiany w nawigacji

MMI Navigation plus, to największy pakiet, który obejmuje usługi Audi Connect oraz usługi nawigacyjne z wysoką rozdzielczością map satelitarnych i inne usługi, jak np. te od Google. Dzięki MMI Navigation plus, mapę nawigacyjną można wyświetlać jako duży obraz w wirtualnym kokpicie Audi. Ułatwia to jej odczytanie obok wszystkich istotnych danych dotyczących jazdy. 

Aktualizacja, która realizowana jest każdego miesiąca, utrzymuje aktualność map zapisanych w systemie przez 36 miesięcy po zakupie. Pakiet obejmuje również dodatkowe usługi online, takie jak informacje o ruchu drogowym oraz szczegóły dotyczące pasów ruchu. Znajdują się w nim także informacje o parkowaniu na ulicy, radio internetowe i identyfikacja muzyki online. System Audi Connect korzysta z zainstalowanej na stałe karty e-SIM.

Dodatki premium w Audi Q2

Wśród ekskluzywnych opcji uzupełniających pakiet rozrywki multimedialnej znajdziemy system dźwięku Sonos z 13 głośnikami i subwooferem. Audi phone box ułatwia klientom integrację swojego smartfona i licznych funkcji z systemem MMI, jednocześnie wzmacniając sygnał telefonu komórkowego (5G/LTE), aby zapewnić lepszą jakość głosu w każdym momencie.

Premiera zaktualizowanej wersji Audi Q2 odbędzie się w pierwszej połowie 2024 roku. W Niemczech cena początkowa wynosi 28 600 euro. Audi będzie kontynuować produkcję samochodu w głównej fabryce w Ingolstadt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię