Ekoenergetyka rusza na podbój Skandynawii. Firma nawiązała współpracę z nowym dystrybutorem, firmą GodEnergi. To oznacza, że zielonogórska firma poszerza swój zasięg na region skandynawski.

Ekoenergetyka podbija Skandynawię

Firma GodEnergi zajmuje się infrastrukturą pojazdów elektrycznych w krajach skandynawskich od ponad 14 lat. Działa ona przede wszystkim w Danii. Firma na podstawie zawartej umowy będzie dzierżawić, sprzedawać, serwisować, a także instalować ładowarki Ekoenergetyki.

GodEnergi posiada już ponad 6000 zainstalowanych stacji ładowania. Wśród nich znajdują się już produkty Ekoenergetyki, które postawiono w miejskich zajezdniach autobusowych. Pod koniec ubiegłego roku, w listopadzie technicy ze skandynawskiej firmy wzięli udział w szkoleniu w Zielonej Górze. W Ekoenergetyka Training Center zdobyli oni wiedzę na temat budowy ładowarek, a także ich modyfikacji i sposobu aktywacji.

Ekoenergetyka w Europie

Jest to kolejne już partnerstwo Ekoenergetyki w Europie. W maju 2022 roku zielonogórska firma popisała m.in. umowę ramową na stacje ładowania autobusów w Paryżu. Umowa opiewała na wartość 172 mln zł. Pierwsze zamówienie dotyczyło 349 sztuk stacji ładowania, a paryski operator transportu publicznego chce do 2025 roku stworzyć w pełni zeroemisyjną flotę autobusów. W ubiegłym roku Ekoenergetyka nawiązała także współpracę z dystrybutorami w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.

Z kolei w marcu ubiegłego roku firma podała informację, że będzie produkować ładowarki dla IONITY. Ładowarki zielonogórskiej firmy będą częścią planu inwestycyjnego IONITY, który przewiduje czterokrotne zwiększenie punktów ładowania do poziomu 7 000 i to do 2025 roku.

Ekoenergetyka w Skandynawii

Ekspansja Ekoenergetyki w Europie

Ekoenergetyka została założona w 2009 roku. Zielonogórska firma wyrosła z akademickiego projektu badawczego współzałożycieli Bartosza Kubika oraz Macieja Wojeńskiego. Dziś firma daje prace dla ponad 1000 osób, a także dostarcza 20 proc. europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Ekoenergetyka jest obecna na rynku pojazdów osobowych oraz ciężarowych. 

Ekspansję Ekoenergetyki wspiera fundusz Enterprise Investors, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię