Hamburg wyznaczył graniczną datę dla spalinowych taksówek. Od 2025 roku Hamburg będzie pierwszym krajem związkowym, który zakaże używania tego typu samochodów z silnikami spalinowymi. Takie obostrzenia wprowadza przyjęta w tym tygodniu przez lokalny parlament ustawa o ochronie klimatu.

  • Hamburg wprowadza zakaz użytkowania taksówek spalinowych od 2025 roku
  • Hamburg rozpoczął proces dekarbonizacji sektora taksówek już w 2021 roku
  • Obecnie w Hamburgu 12 proc. taksówek to samochody bezemisyjne

Hamburg wprowadza zakaz spalinowych taksówek

Miasto Hamburg jest pierwszym niemieckim landem, który od 2025 roku wprowadzi zakaz nowych rejestracji taksówek z silnikami spalinowymi, donosi agencja informacyjna DPA. Przejście na taksówki elektryczne i napędzane wodorem pozwoliłoby już dziś zaoszczędzić emisji 25 000 ton CO2. W 2021 roku Hamburg rozpoczął projekt „Future Taxi”, aby promować przejście na lokalnie bezemisyjne taksówki. Po ulicach Hamburga jeździ już dziś ponad 350 takich samochodów, co stanowi udział 12 proc. i jest to najwyższy współczynnik w Niemczech. Dwadzieścia pięć pojazdów to samochody wodorowe.

Zakaz spalinowych samochodów w UE

UE chce, by od 2035 roku wprowadzony został zakaz rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi. W ostatnich dniach przepisy zostały zatwierdzone przez Parlament Europejski. Wiele miast i państw samodzielnie chce wprowadzić jeszcze bardziej restrykcyjne obostrzenia dotyczące samochodów spalinowych. Holandia i Szwecja chce wprowadzić zakaz rejestracji aut spalinowych od 2030 roku.

Zobacz też: Elektryczny Volkswagen ID.Buzz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię