Kończą się testy nowego Alfa Romeo Milano. Na torze testowym Balocco, historycznym poligonie Alfa Romeo, włoski zespół inżynierów Alfa Romeo intensyfikuje ostatnie etapy prac nad nowym samochodem. Auto zostani pokazane 10 kwietnia 2024 roku.

Nowe Alfą Romeo Milano

Testy Alfa Romeo Milano weszły w końcową fazę walidacji pod okiem ekspertów. Stworzyli oni wcześniej takie projekty jak 4C, 8C, Giulia i Stelvio Quadrifoglio, Giulia GTA, a także odpowiadali za rozwój modelu Stradale.

Na poligonie testowym w Balocco trwają testy rozwojowe Alfy Romeo Milano. Nowe auto sportowe z włoskiej stajni zaprojektował mistrzowski zespół Alfa Romeo Centro Stile. Milano zostanie zaprezentowane światu 10 kwietnia podczas wydarzenia, które będzie zorganizowane w samym Mediolanie.

Pod okiem zespołu włoskich inżynierów, Milano – zadebiutuje w świecie pojazdów w 100 proc. elektrycznych. Auto wciąż jest jeszcze w fazie dopracowywania. Kierowcy testowi na torze posiadają idealne warunki do przetestowania wymagań, a także celów wyznaczonych przez inżynierów Alfa Romeo.

Alfa Romeo Milano

Testy trwają

Badania i walidacja nowego Alfa Romeo Milano odbywają się pod okiem Domenico Bagnasco, odpowiedzialnego za sprawdzenie dynamiki pojazdu. Inżynier ma już na swoim koncie rozwój kilku samochodów sportowych Alfa Romeo, w tym modelu 8C, 4C, legendarnej Giulii GTA i wielu innych.

Zespół obecnie koncentruje się na dynamice, dokonując ukierunkowanych i konkretnych interwencji w zawieszeniu. Celem pozostaje osiągnięcie odpowiedniego poziomu dynamiki jazdy, opartej na precyzyjnej geometrii układu kierowniczego. Ma to gwarantować szybkie pokonywanie zakrętów przy jednocześnie wysokim poziomie przyczepności.

Alfa Romeo Milano

Przy projekcie pracuje także Stefano Cereda. Inżynier, stając na czele rozwoju silników wysokoprężnych Giulii, a także Stelvio, zadebiutował w Alfie Romeo projektem Giorgio. Pracował on także nad rozwojem silnika plug-In Hybrid Q4 o mocy 280 KM, który zastosowano w modelu Tonale.

Rozwój techniczny Alfa Romeo Milano jest z kolei prowadzony przez Luigiego Domenichelli, włoskiego inżyniera, którego zadaniem jest integracja i weryfikacja wszystkich podsystemów pojazdu pod względem wydajności, trwałości i komfortu. Cele projektowe skupiają się na zapewnieniu wyjątkowego prowadzenia Alfy Romeo na drodze oraz ergonomii, opartej na interfejsie człowiek-maszyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię