Nowy Opel Frontera wróci jako SUV. Nową wersję samochodu niemiecki producent zaprezentuje jeszcze w tym roku. Ma on także prezentować nową, surową interpretację filozofii projektowania Opla. Będzie on pierwszym samochodem produkcyjnym niemieckiej marki noszącym nowy emblemat Opla „Blitz”. 

Opel Frontera powraca

Nowy Opel Frontera od samego początku będzie dostępny w wersji elektrycznej. Dyrektor generalny Opla Florian Huettl powiedział, że nazwa „Frontera” idealnie pasuje do nowego modelu SUV-a. Auto będzie miało pewny charakter i będzie umiejscowione w samym sercu rynku.

Nowy Opel Frontera będzie charakteryzował się dużą przestrzenią i wszechstronnością. Dzięki temy auto ma być bardziej atrakcyjne zarówno dla klientów prowadzących aktywny tryb życia, jak i rodzin. Samochód ma być oferowany w przystępnej cenie, ale nie podano żadnych szczegółów na ten temat. 

Nowy Opel Frontera

Opel Frontera w wersji elektrycznej

Pojawienie się akumulatorowo-elektrycznego wariantu nowej Frontery, wraz z premierą w pełni elektrycznej wersji Grandlanda nowej generacji, ma stać się ważnym kamieniem milowym w przejściu Opla w kierunku marki w pełni elektrycznej . Opel będzie wówczas oferować co najmniej jeden wariant akumulatorowo-elektryczny w każdym segmencie swojej oferty.

Gama modeli Opla z napędem akumulatorowym sięga rozciąga się dziś od czterokołowca Rocks Electric, poprzez model Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric i Astra Sports Tourer Electric. Już dziś Opel dostępne ma wersje akumulatorowo-elektryczne w całej gamie pojazdów użytkowych – w tym nowy Combo Electric, nowy Vivaro Electric, a także nowy Movano Electric.

Nowy Opel Frontera

Opel Frontera — powrót legendy

Opel Frontera to średniej wielkości SUV produkowany przez niemieckiego Opla. Samochód doczekał się dwóch generacji. Pierwszą generację produkowano od 1991 do 1998 roku, a drugą znaną jako Opel Frontera B, produkowane od 1998 do 2003 roku. Samochód był owocem współpracy Opla z japońskim Isuzu. Łącznie w Europie sprzedano ok. 320 tysięcy egzemplarzy tego samochodu. 

Opla Fronterę zaprojektowano jako samochód solidny i zdolny do jazdy w terenie. Auto dostępne było w wersjach z dwoma oraz czterema drzwiami. Oferowano go z różnymi rodzajami silników, zarówno benzynowymi, jak i z dieslem. Auto zyskiwało popularność ze względu na swoje zdolności terenowe, a także praktyczność. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię