Cztery Porsche 99X Electrics w pogoni za tytułem najnowszym sezonie Formuły E. W tym roku odbędzie się aż 16 wyścigów na czterech kontynentach. Polowanie na tytuł rozpocznie się już 13 stycznia 2024 r. wraz z wyścigiem E-Prix w Meksyku. W tym sezonie wystartują aż cztery bolidy Porsche 99X Electrics.

Cztery Porsche 99X Electrics w nowym sezonie Formule E

Po przygotowaniach, obejmujących testy na torze wyścigowym i w symulatorze, już w najbliższy weekend kierowcy będą mogli zmierzyć się na torze w Meksyku. Wyścig na torze Autodromo Hermanos Rodriguez rozpoczyna sezon gościnnymi występami w metropoliach, takich jak Berlin, Londyn, a także Sao Paulo. Nowością w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA są wyścigi w Tokio, Szanghaju oraz Misano.

Porsche 99X Electrics w Formule E

Zespół TAG Heuer Porsche Formuły E, który w poprzednim sezonie zwyciężył czterokrotnie i do samego końca walczył o tytuł mistrza świata, również w nowym sezonie będzie korzystał z dwóch Porsche 99X Electrics. Za sterami pojazdów zasiądzie Pascal Wehrlein i António Félix da Costa.

Porsche w zespole Andretti

Zespół klienta Porsche, Andretti Formula E, również będzie rywalizował w dwóch bolidach Porsche 99X Electrics. Zespół ikony amerykańskiego sportu motorowego, Michaela Andrettiego, zapewnił sobie tytuł mistrza świata kierowców. Jako członek drużyny obrońcy tytułu, który dzięki zwycięstwu w Meksyku położył podwaliny pod swój sukces w 2023 roku, Norman Nato wystąpi w swoim pierwszym sezonie w Porsche 99X Electric.

Porsche 99X Electrics w Formule E

Wyścig Formuły E w Meksyku

Wyścig otwierający sezon 10 odbicie się na Autodromo Hermanos Rodriguez, a trasę wyścigu skrócono do 2,628 km. Tor na który wyjadą Porsche 99X Electrics w Formule E, nazwano na cześć meksykańskich legend wyścigów Pedro i Ricardo Rodriguez. Znajduje się on na wysokości 2285 metrów, a także jest najwyżej położonym torem wyścigowym w Formule E. Szczególnie efektywnym elementem trasy jest sekcja na legendarnym stadionie baseballowym Foro Sol, a na trybunach może zasiąść 40 000 widzów.

Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię