Porsche wygrywa pierwszy wyścig Formuły E. Od zwycięstwa rozpoczyna rok sportów motorowych w 2024 roku. Pascal Wehrlein wygrał wyścig w Meksyku. Na trybunach zasiadło 40 000 zagorzałych widzów na torze Autodromo Hermanos Rodriguez. Był to inauguracyjny wyścig kolejnego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB.

Porsche wygrywa wyścig Formuły E

Po zdobyciu pole position swoim Porsche 99X Electric Pascal Wehrlein odniósł zwycięstwo na torze o długości 2628 km. Było to piąte zwycięstwo fabrycznego kierowcy Porsche w serii wyścigów elektrycznych.

Dla jego kolegi z drużyny, António Félixa da Costy, wyścig zakończył się na trzecim okrążeniu. Uszkodzenie zawieszenie jego Porsche 99X Electric w wyniku kolizji zmusiło go do wycofania się.

Oba bolidy Porsche 99X Electric wystawione przez zespół klienta Porsche, Andretti Formuła E, rozpoczęły sezon od zdobywania punktów. Mistrz świata Jake Dennis, zwycięzca z 2023 r., zajął dziewiąte miejsce po trudnej sesji kwalifikacyjnej. Wystartował z 14. miejsca. Norman Nato, po 37 okrążeniach dojechał do mety na dziesiątej pozycji.

Pascal Wehrlein wygrał wyścig Formuły E w Meksyku

Kolejny wyścig w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA odbędzie się w Diriyah w dniach 26 i 27 stycznia. Wyścig na torze Autodromo Hermanos Rodriguez rozpoczyna sezon, w którym odbywają się wydarzenia w miastach, takich jak Berlin, Londyn i São Paulo. Nowością w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA są wyścigi w Tokio, Szanghaju i Misano.

Porsche w Formule E

Zespół TAG Heuer Porsche Formula E rozpoczyna swój już piąty sezon Formuły E na opracowanym w Weissach Porsche 99X Electric. Rok 2023, z czterema zwycięstwami zespołu TAG Heuer Porsche Formula E Team, był najbardziej udanym rokiem, odkąd producent samochodów sportowych dołączył do serii wyścigów w pełni elektrycznych.

Po wygraniu czterech wyścigów i walce o tytuł mistrza świata, zespół TAG Heuer Porsche Formula E powraca w 2024 roku z dwoma samochodami Porsche 99X Electric. Fabrycznymi kierowcami zostali Pascal Wehrlein, a także António Félix da Costa.

Porsche i zespół Andretti w Formule E

Od poprzedniego sezonu Porsche wspiera zespół Andretti Formula E, który szybko zdobył tytuł mistrza świata. W 2024 r. elektryczny model Porsche Taycan Turbo S także występuje w roli samochodu bezpieczeństwa.

Zespół klienta Porsche, Andretti Formula E, również wystawi parę Porsche 99X Electric. W zeszłym sezonie amerykański zespół należący do Michaela Andrettiego wykorzystał swój potencjał, a Jake Dennis pojechał po tytuł mistrza świata kierowców.

Obrońca tytułu, który zwycięstwem w Meksyku położył podwaliny pod swój triumf w 2023 r., ma nowego kolegę z drużyny. Normana Nato, po raz pierwszy startuje w Porsche 99X Electric i w barwach Andretti.

Porsche wygrywa wyścig Formuły E

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię