Ariya Nismo to nowy flagowiec zaprezentowany przez japońskiego Nissana. Auto pokazano podczas Tokyo Auto Salon 2024. Firma chce wprowadzić samochód najpierw na rynek japoński już wiosną tego roku.

Nissan prezentuje Ariya Nismo

Nissan zaprezentował podczas Tokyo Auto Salon 2024 nowego flagowego crossovera, czyli Ariya Nismo. Auto ma pojawić się na rynku japońskim już na wiosnę. Nissan Ariya Nismo to stylowy i futurystyczny crossover, który oferuje potężne przyspieszenie, przestronną i ulepszoną kabinę, a także ciszę.

Nissan Ariya Nismo bazuje na Ariya e-4ORCE w stylu Nismo i będzie oferowany w dwóch wersjach: B6 e-4ORCE o mocy 270 kW i z akumulatorem o pojemności 66 kWh oraz B9 e-4ORCE o mocy 320 kW moc i akumulatorze o pojemności 91 kWh. Ariya Nismo ma o około 10 procent większa moc szczytową silnika, a wytwarzany dźwięk przywołuje na myśl wyścigi Formuły E.

Nissan Ariya Nismo

Czym się wyróżnia?

Stabilność i zwrotność samochodu ma zapewniać specjalne dostrojenie każdego elementu podwozia w połączeniu z technologią sterowania na cztery koła e-4ORCE. Auto posiada także specjalne dedykowane opony zamontowane na bardzo sztywnych 20-calowych aluminiowych kołach.

Osiągi w zakresie aerodynamiki ulepszono dzięki zastosowaniu technologi, które były opracowane na bazie wyścigów. Zmniejszają one opór powietrza i zapewniają większy docisk przy wyższych prędkościach.

Nissan Ariya Nismo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię