Zielonogórska korporacja Evity pokonała już ponad 1 mln kilometrów elektrycznymi LEAF’ami. Operator ten, który swoją działalność rozpoczął w styczniu 2020 roku udostępniając klientom 5 w pełni elektrycznych Nissanów LEAF, obecnie może pochwalić się flotą 19 takich aut w wersjach Acenta i N-Connecta z akumulatorami o pojemności 40 kWh.

  • Zielonogórska korporacja taxi – Evity – przejechała już 1 mln kilometrów na elektrycznych Nissan LEAF’ach
  • Evity posiada w swojej flocie 19 elektrycznych Nissan LEAF’ów
  • Evity zaczynała swoją działalność z pięcioma LEAF’ami

Taxi na Nissanach LEAF’ach

Nissan LEAF ze swoim zasięgiem na poziomie 270 km w cyklu mieszanym według WLTP, może w powodzeniem posłużyć za zwykłą taksówkę. Auto spokojnie może przewieźć 4 pasażerów wraz z ich bagażem. Jedyna różnica jaką poczują jest taka, że zamiast dźwięku silnika, towarzyszyć im będzie…cisza silnika elektrycznego.

Zeroemisyjne Nissany LEAF przejechały na całym świecie już kilka miliardów elektrycznych kilometrów, z czego blisko milion został właśnie osiągnięty przez samochody należące do Evity. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze pojazdy sprawdzają się w coraz to nowych rolach, takich jak cichy i komfortowy przewóz pasażerów w Zielonej Górze i okolicach. Jest to również kolejny krok w celu ograniczenia globalnego ocieplenia oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, które to działania, jako Nissan, od lat wspieramy. Mam nadzieję, że Evity nadal będzie rozwijać się w tak szybkim tempie, a szeregi ich floty zasili jeszcze niejeden elektryczny Nissan – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissan Sales CEE.

Evity – zielonogórska korporacja taxi – przejechała na Nissanach LEAF’ach 1 mln kilometrów źródło: Nissan

Nissan LEAF i Evity

Modele Nissan LEAF należące do Evity wyposażone są w litowo-jonowe akumulatory o pojemności 40 kWh, które za pomocą szybkiej ładowarki o mocy 50 kW można naładować do 80 proc. pojemności w zaledwie 60 minut. Pozwala to na efektywne użytkowanie samochodów, bez zbędnych przestojów.

Nissan LEAF jest wyposażony w szereg systemów ułatwiających jego codzienne użytkowanie. Auto posiada dostęp bezkluczykowy z funkcją uruchamiania silnika za pomocą przycisku, automatyczną klimatyzację, podgrzewaną kierownicę czy podgrzewane siedzenia przednie i tylne.

– Evity powstało z pasji i pragnienia. Pasji do elektromobilności i pragnienia pokazania wszystkim, że to, co jest eko, nie musi wiązać się z żadnymi wyrzeczeniami. Odrzuciliśmy wszystkie obawy i zanim się obejrzeliśmy, na parkingu naszej firmy stało pięć pierwszych Nissanów LEAF. Wybór nie był przypadkowy – chcieliśmy pokazać i udowodnić wszystkim, że samochód elektryczny to samochód dla każdego, pod żadnych względem nieustępujący pojazdom z silnikiem spalinowym, a pod wieloma względami nawet od nich lepszy. Nissan LEAF jest tego idealnym przykładem. Czy się obawialiśmy? Nie – poczucie odpowiedzialności za rynek aut elektrycznych w Polsce wywołuje w nas raczej dreszczyk ekscytacji niż paraliż i obawę, że się nie uda – komentuje Kornelia Gniewczyńska, kierownik projektu Evity.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię