Acura pokazała na targach Monterey model Acura Precision EV Concept. Należąca do Hondy mara zapowiedziała także swój pierwszy samochód elektryczny — Acura ZDX. Model koncepcyjny z kolei jest zapowiedzią przyszłego języka projektowania japońskiej marki. Acura chce wejść w branżę aut elektrycznych od 2024 roku.

  • Acura zapowiedziała pierwszy model auta elektrycznego — ZDX
  • Japońska firma przedstawiła także koncepcyjny model Acura Precision EV
  • Model koncepcyjny wskazuje język przyszłego projektowania Aury

Pierwsze elektryczne auto koncernu Acura

Acura podkreśla, że elektryczny samochód ZDX będzie wykorzystywał platformę Ultium od General Motors. Od 2026 roku japońska marka będzie jednak opierać kolejne modele aut elektrycznych o platformę Hondy — e:Architecture. Elektryczny ZDX będzie SUV-em, ale marka nie podaje większych szczegółów na temat samochodu.

Auto elektryczne Acura Precision EV Concept
Auto elektryczne Acura Precision EV Concept
Auto elektryczne Acura Precision EV Concept
Acura Precision EV Concept

Acura Precision EV Concept —nowa, japońska wizja auta elektrycznego

Podczas Monterey Car Week, jednego z największych na świecie spotkań entuzjastów motoryzacji i sportów motorowych, Acura zaprezentowała swój koncepcyjny model auta elektrycznego. Samochód został stworzony przez Acura Design Studio w Los Angeles.

– Acura Precision EV Concept to studium projektowe, które ukształtuje kierunek przyszłych produktów Acura w erze elektryfikacji, w tym naszego pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a w 2024 roku – powiedział Emile Korkor, asystent wiceprezesa Acura National Sales. 

Auto elektryczne Acura Precision zainspirowane jest elegancją, artyzmem oraz harmonią formy i funkcji włoskich luksusowych łodzi motorowych.

– Acura Precision EV Concept jest spojrzeniem w nasz przyszły kierunek projektowania Acura Precision Crafted Performance, który jest połączony z ekspresją osiągów. Acura Precision EV Concept będzie naszą gwiazdą polarną, kiedy będziemy podążać w kierunku ekscytującej, zelektryfikowanej przyszłości, a te wskazówki projektowe przełożą się na przyszłe modele produkcyjne – powiedział Dave Marek, dyrektor kreatywny Acury. 

Wygląd Acura Precision EV

Acura Precision EV Concept w dużej mierze skupia się na oświetleniu, które zapowiada zelektryfikowany układ napędowy m.in. poprzez ewolucję grilla Diamond Pentagon i nowe oświetlenie „Particle Glitch” na przedniej i tylnej fasadzie auta. Motyw wzorniczy „Particle Glitch” powtarza się na szprychach 23-calowych felg.

Wnętrze elektrycznego auta Acura Precision EV

Wnętrze inspirowane jest kokpitem samochodu wyścigowego Formuły 1 z nisko pochyloną pozycją kierowcy, a w miejsce tradycyjnej kierownicy zamontowano wolant. Tryb Instinctive Drive ma potęgować wrażenia z jazdy, a tryb Spiritual Lounge oparty o technologię jazdy autonomicznej ma uspokajać. Acura Precision EV Concept posiada również szeroki, zakrzywiony, przezroczysty wyświetlacz, który reaguje na dotyk. 

Wnętrze zostało wykonane z trwałych i ekologicznych materiałów. Całe użyte aluminium, jak również zielony akryl, z którego wykonano elementy sterujące, zostały wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Frezowane drewno z certyfikatem FSC, pozyskiwane jest z odpowiednio zarządzanych lasów.

Wnętrze auta elektrycznego Acura Precision EV Concept
Wnętrze auta elektrycznego Acura Precision EV Concept
Wnętrze auta elektrycznego Acura Precision EV Concept

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię