HiPhi A to nowy supersamochód pokazany przez chińskiego producenta. Chińskie HiPhi zaprezentowało swój pojazd podczas Salonu Samochodowego w Guangzhou. Samochód elektryczny będzie miał moc 960 kW. 

HiPhi A — nowy chiński supersamochód

HiPhi A może przyspieszać od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy. Docelową prędkość maksymalna samochodu określono na prawie 300 km/h. Będzie to pierwszy pojazd z opracowanym przez firmę HiPhi, wysokowydajnym układem napędowym – zarówno akumulatorem, jak i silnikiem. Samochód oparty na platformie 800 V. Zespół napędu elektrycznego obejmuje przedni napęd składający się z jednego silnika i tylny układ składający się z dwóch silników o mocy szczytowej do 1305 KM. 

W silnikach zastosowano konstrukcję wirnika z włókna węglowego o wysokiej prędkości. Połączono ją z systemem pełnego chłodzenia olejem i z technologią bezpośredniego chłodzenia cewki cylindra magnetycznego. Daje to możliwość osiągnięcia nawet 22 000 obrotów na minutę.

HiPhi A - oto nowy chiński supersamochód

Współpraca z Wesail New Energy Automotive

HiPhi A będzie dostępny jedynie w ramach limitowanych serii. Rozpoczęcie produkcji i dostaw planowane jest na pierwszy kwartał 2025 roku. Supersamochód jest owocem kooperacji pomiędzy chińskim producentem a firmą Wesail New Energy Automotive. Chińskie HiPhi dostarczyło do nowego pojazdu technologię akumulatorów, a także silników zaś Wesail elementy budowy bryły i projektu samochodu. 

— Obecne trendy zawsze będą ewoluować i zmieniać się wraz z postępem technologii, ale klasyczny i wyrafinowany luksus ma trwały urok. W nowej erze inteligentnej mobilności elektrycznej najlepsze hipersamochody powinny reprezentować szczyt innowacyjnej technologii, jednocześnie oddając hołd klasyce, ukazując charakter transformacji, jako sposób patrzenia w przyszłość — mówił David Ding, założyciel, prezes i dyrektor generalny HiPhi.

HiPhi A – tak będą wyglądały samochody przyszłości

HiPhi A posiada najnowocześniejszą stylistykę, inspirowaną przyszłą gamą samochodów HiPhi. Auto posiada wykończenia wykonane z włókna węglowego i pokryte matowym lakierem. Szerokie panele przednich i tylnych błotników oraz szerokie opony mają tworzyć wygląd niezwykle mocnego samochodu. HiPhi A jest czterodrzwiowym i zarazem czteromiejscowym samochodem. 

Wiele innowacji umieszczono także w samym akumulatorze. W szczytowym momencie może on rozładować moc 1,5 MW. Jako pierwszy w branży posiada on kuloodporną osłonę dolną wykonaną z włókna węglowego i ognioodporną pokrywę górną z natryskiwanego włókna węglowego. 

HiPhi A - oto nowy chiński supersamochód
HiPhi A - oto nowy chiński supersamochód

Innowacyjne materiały i zwinność

HiPhi A po raz pierwszy w branży wykorzystuje stop tytanu TC4 klasy lotniczej. Umieszczono go w wykończeniach wnętrza i na zewnątrz samochodu. Chińskie HiPhi będzie także współpracować z Centrum Inteligentnych Systemów Produkcyjnych Uniwersytetu ShanghaiTech w celu przeprowadzenia pełnego procesu rozwoju modelu. 

Zaawansowane technologie podwozia, takie jak aktywny układ kierowniczy tylnych kół, bezstopniowa regulacja tłumienia, a także stosunek masy przedniej do tylnej osi bliski 50:50, stanowią podstawę zwinności modelu HiPhi A. Auto będzie wyposażone w technologię sterowania wektorowaniem momentu obrotowego HiPhi HVC (HiPhi Vectoring Control). Poprawia ona prowadzenie pojazdu o 15 proc. w przypadku pokonywaniu zakrętów i o 10 proc. w przypadku skuteczności hamowania.

Wirniki silników elektrycznych wykonano z materiału kompozytowego z włókna węglowego i mogą osiągać do 22 000 obrotów na minutę. Przy bezpośrednim chłodzeniu cewek napęd powinien być w stanie utrzymać bardzo wysoki poziom wydajności przez ponad 30 minut. Silniki są również bardzo lekkie i kompaktowe. W HiPhi A elementy obudowy akumulatora takie jak podstawa i pokrywa obudowy, również są wykonane z węgla.

HiPhi A - oto nowy chiński supersamochód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię