Marka Jeep ogłosiła plan wprowadzenia na rynek czterech całkowicie elektrycznych modeli SUV-ów w Europie i Ameryce Północnej. Auta pojawią się na rynku jeszcze przed końcem 2025 roku. Pierwszym elektrycznym modelem Jeepa będzie Avenger, który będzie produkowany w Tychach.

  • Jeep będzie w Tychach produkował model elektrycznego Avengera
  • Jeep chce do końca 2025 roku przedstawić cztery auta elektryczne
  • Elektryczny Jeep Avenger pojawi się już w 2023 roku

Elektryczne auta terenowe marki Jeep

Jeep w swoim planie zakłada wprowadzenie czterech całkowicie elektrycznych SUV-ów w Ameryce Północnej i Europie do końca 2025 roku. 50 proc. sprzedaży marki Jeep w USA będzie w pełni elektryczne do 2030 roku, natomiast 100 proc. sprzedaży w Europie będzie do tego czasu już całkowicie elektryczne. 

Marka Jeep pokazała pierwsze zdjęcia dwóch w pełni elektrycznych SUV-ów – całkowicie nowego Jeepa Recona i całkowicie nowego Wagoneera S. Pierwszym modelem auta elektrycznego marki Jeep będzie Avenger. Auto pojawi się na rynku europejskim w początku 2023 roku. Stellantis zbuduje kompaktowego elektrycznego SUV-a o zasięgu 400 kilometrów w swojej fabryce w Tychach.

Jeep zapowiedział również całkowicie elektrycznego Jeepa Recona, który powstanie w Ameryce Północnej w 2024 roku. Klienci w USA będą mogli zarezerwować nowego Jeepa z początkiem 2023 roku, a później pojazd będzie również dostępny w Europie.

Jeep Avenger
Jeep Avenger
Jeep Avenger
Jeep Avenger
Jeep Avenger
Jeep Avenger

Auta elektryczne Jeep w Ameryce Północnej

Marka chce rozwijać kompleksową ofertę produktów zelektryfikowanych bazując na sukcesie Jeepa Wranglera 4xe, najlepiej sprzedającego się pojazdu hybrydowego typu plug-in w USA, oraz niedawno wprowadzonego Grand Cherokee 4xe.

– Dzięki ciągłej ekspansji technologii 4xe w całym naszym portfolio, na nowo definiujemy wolność i przygodę w sposób, w jaki może to zrobić tylko marka Jeep. Do końca 2025 roku nasza cała linia będzie zelektryfikowana – powiedział Jim Morrison, szef marki Jeep w Ameryce Północnej. 

Plan elektryfikacji rozszerza również portfolio Wagoneera. Marka będzie oferować całkowicie nowego, całkowicie elektrycznego Wagoneera w segmencie średnich SUV-ów premium. Do 2030 roku marka Jeep będzie oferować pełną gamę nowych pojazdów akumulatorowo-elektrycznych (BEV), zdobywając przewagę w branży SUV pod względem liczby oferowanych modeli. 50 proc. sprzedaży marki w USA, stanowić będą auta elektryczne.

Elektryczny Jeep Wagoneer
Elektryczny Jeep Wagoneer

Elektryczny Jeep Recon

Jednym z pierwszych całkowicie nowych elektrycznych SUV-ów, które pojawią się w Ameryce Północnej, będzie Jeep Recon. Elektryczny Jeep został zaprojektowany całkowicie od podstaw. SUV będzie oferowany wyłącznie jako auto elektryczne.

Auto będzie posiadać system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, technologii osi e-locker.

Elektryczny Jeep zostanie zaprezentowany w przyszłym roku, a produkcja rozpocznie się w 2024 roku w Ameryce Północnej.

Jeep Avenger zadebiutuje podczas dnia prasowego Paris Motor Show, 17 października, a rezerwacje dla klientów zostaną otwarte tego samego dnia.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię