Nowy Ford Puma to kompaktowy crossover, który przeznaczony jest do miasta. Auto otrzymało nowe wnętrze, duże wyświetlacze cyfrowe, a także zupełnie nową łączność. W tym roku pojawi się też wersja elektryczna.

Nowy Ford Puma

Wewnątrz nowy kokpit w stylu samochodu sportowego otacza pasażerów ekranami skierowanymi ku kierowcy. Fizyczne przyciski zminimalizowane dla uzyskania spokojnej atmosfery wnętrza. W nowym Fordzie Puma klienci mogą korzystać z łączności 5G, a także korzystać z wbudowanych usług Alexy.

Samochód otrzymał nowe jednostki napędowe typu mild hybrid o mocy do 155 KM. W przypadku sportowej Pumy ST Powershift jest 170 KM. Ford ogłosił również, że jeszcze w tym roku zostanie ujawniona w pełni elektryczna Puma Gen-E.

Nowy Ford Puma

Technologia

Auto wyposażono w dwa duże ekrany. Ostrość 12,8-calowego cyfrowego zestawu wskaźników można dostosować, aby pokazywał on informacje, które każdy kierowca uznaje za najbardziej pomocne. 12 -calowy dotykowy ekran centralny ułatwia z kolei przeglądanie i kontrolowanie map, rozrywki i funkcji takich jak klimatyzacja i ogrzewanie foteli.

Połączenie i system rozrywki SYNC 4 nowego Forda Puma ma dwa razy większą moc obliczeniową niż poprzednia wersja i dostosowuje się, aby umożliwić najłatwiejszy dostęp do funkcji, których kierowcy najczęściej używają. System posiada funkcję rozpoznawania mowy, a smartfony mogą zostać łatwo zintegrowane za pomocą bezprzewodowego Apple CarPlay i Android Auto.

Nawet bez podłączonego smartfona kierowcy mogą zapytać wbudowaną w Alexę „Co jest dziś mam w swoin kalendarzu?”. Komunikacja dzieje się zarówno za pomocą soundbaru, jak i opcjonalnego systemu audio B&O.

Styl i wygoda zostały poprawione dzięki nowej zastosowaniu przesuwnego podłokietnika i sportowej, dwuramiennej kierownicy z płaskim dnem.

Inteligentny adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go i centrowaniem na pasie umożliwia płynne przyspieszanie i hamowanie. Funkcja Assist Predictive Speed służy do regulowania prędkości przelotowej na zakrętach, na rondach i podczas wjazdu lub wyjazdu z autostrady. W mieście system kamery o zasięgu 360 stopni może wyświetlać widok auta z lotu ptaka, aby pomóc uniknąć zarysowań podczas parkowania.

Nowy Ford Puma

Nowe reflektory

Opcjonalna technologia Dynamic Matrix LED wykorzystuje funkcję Predictive Dynamic Bending Light do monitorowania drogi przed pojazdem i oświetlania zakrętów, aby pomóc kierowcom lepiej widzieć.

Nowy Ford Puma zdaniem projektantów ma praktyczność dużego samochodu. MegaBox o pojemności 80 litrów w podłodze bagażnika jest wystarczająco duży, aby pomieścić zawartość małego wózka sklepowego. Przy pięciu osobach na pokładzie auto posiada ponad 450 litrów przestrzeni na bagaż.

Nowy Ford Puma

Nowy Ford Puma – wersje

Klienci mogą wybierać nowego Forda Pumę spośród modeli Titanium, ST-Line i ST-Line X, z charakterystycznym dla Pumy zewnętrznym stylem inspirowanym coupe oraz zderzakami przednimi, kratką i wzorami obręczy aluminiowych. Sześć kolorów – w tym nowo wprowadzony Cactus Grey – oraz lampy doświetlające logo Pumy na ziemi, mają podkreślać charakter pojazdu.

Napęd

Nowe modele Pumy napędza silnik Forda 1.0 EcoBoost Hybrid. Wykorzystuje on 48-woltowy hybrydowy napęd elektryczny typu mild hybrid. Do sportowej jazdy Ford Performance opracował nową Pumę ST Powershift z specjalnym podwoziem, designem i specyfikacją. Maksymalna moc auta to 170 KM.

Nowy Ford Puma zaprojektowano i zbudowano w Europie. Produkcja odbędzie się w zakładzie montażowym Forda Otosan w Craiova na Rumunii.

Nowy Ford Puma - bagażnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię