Kolejna obniżka cen Lucid Air. Jak donosi Agencja Reuters elektryczny flagowiec marki, czyli Lucid Air potaniał od 1-10 proc. Amerykański producent chce w ten sposób pobudzić pobyt na swoje samochody.

Obniżka cen Lucid Air

Reuters podaje, że Lucid ponownie obniża cenę luksusowego elektrycznego sedana Air, by pobudzić popyt. Obniżki miały sięgnąć od 1 do 10 proc. Producenci elektryków borykają się ze słabnącym popytem od ponad roku. Reagują na ten stan rzeczy, obniżając ceny samochodów, a w niektórych przypadkach ograniczając nawet produkcję. Lucid obniżał już ceny swoich samochodów już w sierpniu ubiegłego roku. 

Cena początkową Lucid Air Pure z napędem na tylną oś sięga teraz w USA 69 900 dolarów. Model Air Touring to wydatek 77 900 dolarów. W przypadku Lucid Air Grand Touring cena plasuje się na poziomie 109 900 dolarów. Reuters podkreśla, że ceny nie obejmują podatku, tytułu, licencji, opłat za dostawę i dokumentacji. 

Cena Lucid Air po obniżce

Lucid Air Pure kosztował wcześniej 77 400 dolarów, Air Touring – 85 900 dolarów, a Air Grand Touring – 110 900 dolarów. Amerykański producent ogłosił również 1000-dolarowy dodatek na zakup określonych akcesoriów do ładowania oraz darmowe przeglądy przez dwa lata po zakupie Lucid Air. Firma spodziewa się także, że globalny wzrost branży elektryków w tym roku sięgnie 27,1 proc., wobec prognozowanego wcześniej poziomu 29 proc. w 2023 roku

Wpływ na spowolnienie tempa wzrostu ma ograniczanie dopłat państwowych w poszczególnych krajach. To zaś sprawia, że auta elektryczne stają się mniej przystępne dla klientów. Reuters wskazuje, że inny amerykański producent aut elektrycznych – Tesla – ogłosiła już, że mimo obniżek cen, jej wzrost w 2024 roku będzie mniejszy, niż planowano. Lucid podał, że dostawy w czwartym kwartale 2023 roku były niższe niż w analogicznym okresie 2022 roku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię