Skoda Epiq to mały elektryczny SUV Skody. Skoda ujawniła nazwę swojego elektrycznego miejskiego SUV-a wraz z projektem designu. Premierę Skody Epiq zaplanowano na 2025 rok. Autobędzie kosztować około 25 000 euro. 

Skoda Epiq – rozmiary samochodu

Auto o długości 4,1 metra, będzie cechowało się przestronnym wnętrzem i bagażnikiem o pojemności do 490 litrów. Pojazd będzie w pełni odzwierciedlał funkcjonalność i nowy język designu Skody Modern Solid – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zostanie to uzupełnione przez rozwiązania cyfrowe i funkcje wsparcia. 

Skoda Epiq
Skoda Epiq

Skoda Epiq — design samochodu

Widok auta z boku charakteryzuje się wysoką, opadającą linią, która wizualnie oddziela przestrzeń pasażerską od reszty karoserii. Niska, łagodnie opadająca linia dachu łączy się ze spojlerem dachowym dla optymalnej efektywności aerodynamicznej. Tył wyposażony jest w solidny zderzak i litery Skoda, wykonane w Unique Dark Chrome i umieszczone na klapie bagażnika.

Minimalistyczny wygląd projektu designu Skoda Epic podkreślają matowe, metaliczne malowanie w jasnym kolorze Moon White. Rzucające się w oczy pomarańczowe detale na relingach dachowych i kołach mają dodać atrakcyjności wizualnej. Podobne elementy umieszczono na zderzakach przednim i tylnym.

Skoda Epiq — tył samochodu

Skoda Epiq będzie pierwszym pojazdem produkcyjnym, który będzie charakteryzował się minimalistycznym wnętrzem Modern Solid. Skupia się on na trwałych, praktycznych i zrównoważonych materiałach. Ma otwartą komorę przechowywania, która posiada bezprzewodową ładowarkę do telefonu komórkowego, a także praktyczne schowki Simply Clever. Bagażnik posiada haczyki na torby, elementy ładunkowe, haki mocujące i ukrytą komorę pod podłogą. 

Dwuramienna kierownica prezentuje logo Skoda oraz fizyczne przyciski i koła przewijania z akcentami Flashy Orange do sterowania kluczowymi funkcjami podczas jazdy. W nowym elektryku Skoda stawia na podejście „mobile first”. Nowy model wspiera również ładowanie dwukierunkowe, zamieniając samochód w jednostkę magazynującą energię, która może dostarczać nadmiarową energię elektryczną do domu klienta i innych urządzeń.

Skoda Epiq — znaczenie nazwy

Skoda Epiq ma stać się kamieniem milowym w historii Skody. Nazwa ma wpisywać się nowoczesne nazewnictwo Skody. E na początku oznacza model Skody zasilany baterią, podczas gdy Q na końcu identyfikuje go jako członka rodziny SUV-ów czeskiej marki. Epiq pochodzi od starogreckiego słowa „epos”, które oznacza „słowo” lub „zwrot”, ale także „opowieść” lub „poemat”.

Dzięki swoim funkcjom i wszechstronności Skoda Epiq ma na celu odpowiedzieć na potrzeby zarówno klientów zorientowanych na rodzinę, jak i styl życia. Miejski SUV będzie powstawał w Hiszpanii, jako wspólny projekt Skody, Cupry, a także Volkswagena. Skoda Auto zobowiązuje się w nadchodzących latach do inwestowania miliardów euro w transformację w kierunku e-mobilności. 

Skoda Epiq — wnętrze
Skoda Epiq — wnętrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię