Sprzedaż Volkswagena notuje nowy rekord. Trzeci kwartał był dobrym czasem dla Grupy VW. Mimo niedoborów półprzewodników na rynku firma odnotowała nowy rekord sprzedaży samochodów elektrycznych. W minionych trzech ostatnich miesiącach, koncern z Wolfsburga sprzedał 122 100 pojazdów elektrycznych. Jest to wzrost o 109 procent w stosunku do poprzedniego roku.

  • Volkswagen podwoił sprzedaż aut elektrycznych w trzecim kwartale 2021 roku
  • Volkswagen sprzedał łącznie 122 tys. aut elektrycznych
  • Najchętniej kupowanym elektrykiem Volkswagena był model ID.4

Volkswagen sprzedaje więcej

Koncern podaje, że w ciągu raportowanego okresu, znacznie wzrósł udział na rynku chińskim. W trzecim kwartale 2021 roku, firma dostarczyła tam łącznie 28,9 tys. samochodów. Globalny udział pojazdów elektrycznych w całkowitych dostawach wzrósł do ponad 6 procent. W ciągu dziewięciu miesięcy, sprzedaż elektryków Volkswagena wzrosła o 138 procent do 293 100 aut.

– Nasza globalna ofensywa elektryczna nadal toczy się na pełnych obrotach. Wyraźnie jesteśmy numerem 1 wśród pojazdów całkowicie elektrycznych w Europie i numerem 2 w USA. W Chinach odnotowaliśmy w trzecim kwartale o prawie 60 procent wyższe dostawy pojazdów typu BEV, niż w całym pierwszym półroczu – mówi Christian Dahlheim, szef działu sprzedaży grupy Volkswagen.

Tak wyglądała sprzedaż Volskwagena

Grafika z wynikami sprzedaży Volskwagen
Grupa Volkswagen notuje rekord sprzedaży elektryków źródło: Volskwagen

Sprzedaż elektryków Volskwagena

Grupa Volkswagen wskazuje, że na rynku wciąż jest problem z niedoborem półprzewodników. Mimo tego w okresie od lipca do września 2021 roku, koncern dostarczył klientom 122 100 samochodów elektrycznych. Jest to wzrost o 109 procent w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku. Koncern wskazuje, że utrzymał siętakże duży popyt na pojazdy z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV). W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy dostarczono łącznie 246 000 pojazdów PHEV, co oznacza, że dwa razy więcej niż w rok temu (+133 procent).

Europa w koronie Volskwagena

W segmencie aut elektrycznych wciąż przoduje Europa, a sprzedaż na Starym Kontynencie sięgnęła 209 800 aut. Volkswagen chwali się, że na europejskim rynku jest liderem, ponieważ posiada 26 proc. udział w rynku. W USA Grupa dostarczyła 27 300 pojazdów typu BEV, co stanowiło 9 procent jej światowych dostaw pojazdów aut elektrycznych. Dało to Grupie udział na tamtejszym rynku na poziomie około 8 procent, co plasuje Grupę Volkswagen na drugiej pozycji. W rezultacie w Chinach, do końca września dostarczono 47 200 pojazdów typu BEV. Stanowi to 16 procent globalnych dostaw Grupy VW. W samym trzecim kwartale wartość rynku chińskiego wzrosła o 24 proc.

Sprzedaż Grupy Volkswagen – podział wg marek

Do końca września sama marka Volkswagen dostarczyła klientom łącznie 167 800 aut elektrycznych, co przełożyło się na udział w sprzedaży koncerny na poziomie 57 procent. Z kolei na drugim miejscu znalazło się Audi z 52 800 pojazdami, co stanowi udział na poziomie 18 procent.

SEATt na trzecim miejscu

Na trzecim znalazła się ŠKODA z 32 100 pojazdami (udział 11 procent) oraz Porsche z 28 600 pojazdami (udział 10 procent). SEAT dostarczył 8 800 pojazdów elektrycznych, co oznacza, że marka odnotowała udział na poziomie 3 procent sprzedaży Grupy VW.

Najlepiej sprzedające się auta elektryczne Volkswagena

Spośród Grupy Volkswagen, najlepiej sprzedawały się poniższe modele elektryków:

  • Volkswagen ID.4 – łącznie 72 700 sztuk
  • Volkswagen ID.3 – łącznie 52 700 sztuk
  • Audi e-tron (w tym Sportback) – łącznie 36 100 sztuk
  • Porsche Taycan (w tym Cross Turismo) – łącznie 28 600 sztuk
  • ŠKODA Enyaq iV – łącznie 28 200 sztuk

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię