Volkswagen chce być elektryczny już w 2033 roku. Jak donoszą agencje Reuters i Bloomberg niemiecka firma chce produkować wyłącznie auta elektryczne na dwa lata przed unijnym wymogiem. Prezes marki podkreślił, że Volkswagen może wypuścić na rynek elektrycznego SUV-a już w 2026 roku. 

  • Volkswagen do 2033 roku będzie w pełni elektryczny
  • Do 2026 roku Volkswagen chce wprowadzić na rynek dziesięć modeli aut elektrycznych
  • Na rynku pojawi się m.in. elektryczny SUV

Volkswagen elektryczny w 2035 roku

Przepisy forsowane przez Unię Europejską zakładają wprowadzenie zakazu rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 roku. Tymczasem Volkswagen chce w części samochodów osobowych sprzedawać wyłącznie auta elektryczne już w 2033 roku. Cel ten dotyczy jednak wyłącznie rynku europejskiego, a w Chinach, czy Ameryce Północnej, przejście Volkswagena na napędy wyłącznie elektryczne będzie miało miejsce w późniejszym terminie. 

Agencje przypominają, że w czerwcu 2021 roku szef jednostki Volkswagena odpowiedzialnej za produkcję samochodów osobowych podał, że pełna elektryfikacja będzie miała miejsce w latach 2033-2035. 

Thomas Schäfer podał, że Volkswagen planuje do 2026 roku wypuszczenie na rynek dziesięciu nowych modeli aut elektrycznych. Dodał także, że marka będzie dążyć do uproszczenia swojej gamy modelowej, która będzie składała się z najtańszego modelu auta elektrycznego, którego cena będzie niższa niż 25 000 euro. Ofertę będzie zamykał flagowy model elektrycznego Volkswagena ID Aero. Zelektryfikowana oferta ma znaleźć się w każdym segmencie. 

AutomotiveNewsEurope pisze, że najmniejszy, a zarazem najtańszy model elektrycznego Volkswagena będzie miał dwa warianty – hatchback i crossover – a auta mają być oznaczone odpowiednio jako ID.1 i ID.2.

Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.Aero
Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO

Elektryczny Volkswagen — zmiana w filozofii produkcji

Volkswagen, by móc przeprowadzić transformację w kierunku aut elektrycznych przeprowadzi reorganizację produkcji, a fabryki niemieckiego producenta będą skoncentrowane na produkcji wg wybranych platform, a nie poszczególnych modeli, jak ma to miejsce obecnie. Ma to znacznie ułatwić produkcję samochodów i zredukować koszty. Zmiany mają przynieść także poprawę marży zysku do poziomu 8 procent do 2025 roku.

Szef marki Volkswagen podał także, że do 2026 roku na rynku ma pojawić się elektryczny SUV, który będzie bazował na modelu ID.3. Na rynku pojawi się także elektryczny następna, jednego z mniejszych samochodów Volkswagena – Polo. Portal Autocar wskazuje, że niemiecka marka zastanawia się nad wprowadzeniem rozróżnienia pomiędzy podstawowymi modelami, a ich wersjami w postaci SUV-ów. SUV-y miałyby być oznaczane literką „X”. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię