Volkswagen ID.AERO to pierwsza elektryczna limuzyna w rodzinie elektrycznych Volkswagenów. Przyszły model będzie pozycjonowany w segmencie sedanów klasy średniej premium. Wersja produkcyjna dla Chin ma wejść do sprzedaży w drugiej połowie 2023 roku. Volkswagen planuje również rozpoczęcie produkcji europejskiej wersji seryjnej w Emden w 2023 roku.

  • Volkswagen ID.AERO to pierwszy luksusowy elektryk w gamie Volkswagena
  • Auto zostanie dostarczone w pierwszej kolejności dna rynek chiński
  • Volkswagen ID.AERO będzie dostarczany od 2023 roku

Nowy Volkswagen ID.AERO

Pojazd koncepcyjny ma prawie pięć metrów długości. Dach opada do tyłu w stylu coupé i przyczynia się do osiągnięcia lepszego współczynnika oporu powietrza 0,23. Modułowy układ napędu elektrycznego (MEB) Volkswagena pozwala dodatkowo na uzyskanie dużego rozstawu osi i wyjątkowo przestronnego wnętrza pojazdu. ID.AERO jest wyposażony w wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 77 kWh. Dzięki współdziałaniu wydajnego układu napędowego i doskonałych właściwości aerodynamicznych, ID.AERO osiąga zasięg do 620 km (WLTP).


– Dzięki samochodowi pokazowemu ID. AERO ujawniamy zapowiedź kolejnego członka rodziny ID. Samochód o emocjonalnym i jednocześnie niezwykle aerodynamicznym wyglądzie, zasięgu ponad 600 kilometrów, niezwykłej ilości miejsca i wnętrzu klasy premium. Dzięki naszej strategii ACCELERATE intensywnie rozwijamy elektryfikację naszej gamy modelowej. Po ID.4 model ten będzie naszym kolejnym samochodem przeznaczonym na rynki globalne – mówi Ralf Brandstätter, Dyrektor Generalny Volkswagen Samochody Osobowe. 

Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO

Volkswagen ID.AERO częścią ofensywy Volkswagena w Chinach

Wraz z ID. AERO, Volkswagen intensyfikuje swoją elektryczną ofensywę w Chinach w ramach strategii ACCELERATE. Po modelach ID.3, ID.4 i ID.6, wersja produkcyjna ID.AERO będzie już czwartą w pełni elektryczną serią modelową w Chinach. Auto będzie dostępne na tamtejszym rynku w drugiej połowie 2023 roku. W oparciu o swoją strategię regionalną Volkswagen dąży do zdobycia pozycji wiodącego dostawcy pojazdów ekologicznych w Chinach. Firma planuje, że w 2030 roku co najmniej co drugi pojazd sprzedawany w Chinach będzie pojazdem elektrycznym.

Jako nowy flagowy model z rodziny ID, AERO będzie w przyszłości oferowany na całym świecie – oprócz Chin także w Europie i Ameryce Północnej.

Volkswagen ID.AERO

Volkswagen ID.AERO – wygląd

Aerodynamicznie zaprojektowany przód i dach zapewniają optymalny przepływ powietrza nad pojazdem. Przepływ powietrza jest uspokojony przez lekko wciągnięty tył z krawędzią oddzielającą. Sportowe, 22-calowe, dwukolorowe koła przypominają kształtem turbinę i są zintegrowane z obudowami kół. Klasyczne klamki drzwi, zastąpiono podświetlanymi powierzchniami dotykowymi, które jeszcze bardziej zmniejszają opór powietrza. Linie konturowe sprawiają, że elektryczny sedan wydaje się bardziej płaski i nadaje mu dynamiczny wygląd.

ID. AERO ma lakier w kolorze Polar Light Blue Metallic – jasny metaliczny odcień, którego pigmenty barwne w odpowiednich warunkach oświetleniowych tworzą efekt złotego połysku. Dach jest pomalowany na czarny kolor, który kontrastuje z nadwoziem pojazdu.

Przód charakteryzuje się typowym dla rodziny ID. plastrem miodu. 

Zalety platformy MEB

ID. AERO demonstruje elastyczność czysto elektrycznej architektury MEB, którą można zaadaptować do pojazdów o różnych kształtach i rozmiarach. MEB może być stosowany we wszystkich segmentach – od kompaktowego crossovera lub SUV-a i minibusa po przestronnego sedana. Dzięki ID. AERO, MEB umożliwia rodzinie ID. wejście do segmentu sedanów średniej wielkości

Produkcja wersji europejskiej będzie odbywać się w zakładzie w Emden. Wersja produkcyjna ID. AERO dla Europy zjedzie z linii montażowej w 2023 roku. Dzięki seryjnej produkcji pojazdów elektrycznych Emden będzie jednym z pierwszych tego typu zakładów Volkswagena w Dolnej Saksonii i w decydujący sposób przyczyni się do elektryfikacji gamy modelowej i zmniejszenia emisji CO2 całej floty nowych pojazdów.

Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię