Volkswagen ID.AERO to pierwsza elektryczna limuzyna producenta z Wolfsburga. Firma pokazała szkice projektowe modelu – pierwszej w pełni elektrycznej limuzyny na chińskim rynku motoryzacyjnym. Wirtualna premiera przedprodukcyjnego konceptu odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 14:00.

  • Volkswagen ID.AERO – trafi do produkcji w 2023 roku
  • ID.AERO będzie pierwotnie produkowane tylko na chiński rynek
  • Model na rynek europejski i północnoamerykański zostanie przedstawiony później

ID.AERO – luksusowy elektryk w rodzinie Volkswagena

ID.AERO i jego produkcyjna wersja wejdzie na rynek w 2023 roku. Elektryczna limuzyna uzupełni rodzinę ID. Volkswagena, o samochód wyższej klasy średniej i pozwoli przyspieszyć elektryczną ofensywę w ramach strategii ACCELERATE. Podobnie jak wszystkie modele z rodziny ID., nowa limuzyna jest oparta na modułowej platformie MEB. Pod względem stylistycznym auto również nawiązuje do języka designu rodziny ID.

Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO

ID.AERO – luksusowy Volkswagen na chiński rynek

Volkswagen podaje, że produkcyjna wersja ID. AERO trafi do sprzedaży na rynku chińskim w drugiej połowie 2023 roku. W tym samym roku zostanie zaprezentowany model opracowany z myślą o rynkach europejskim i północnoamerykańskim. ID. AERO na Europę i Amerykę Północną będzie produkowany w fabryce Volkswagena w Emden.

Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO
Volkswagen ID.AERO

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię