TIER i FREE NOW ruszają z pierwszą w branży funkcją korzystania z e-hulajnóg „na trzeźwo”. Dzięki niej użytkownicy wypożyczający hulajnogi TIER zostaną zapytani, czy spożyli alkohol i w przypadku pozytywnej odpowiedzi, przekierowani do aplikacji FREE NOW, aby zamówić przejazd taxi.

  • TIER I FREE NOW wprowadzają rozwiązanie, które będzie sprawdzać trzeźwość kierowców
  • Kierowca hulajnogi, który spożywał alkohol będzie przekierowany na aplikację FREE NOW
  • Funkcjonalność w najbliższych dniach będzie dostępna na hulajnogach TIER

TIER I FREE NOW uruchamiają test na trzeźwość

Funkcjonalność będzie aktywna w miastach, w których dostępne są usługi obydwu operatorów: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu oraz Szczecinie. Użytkownicy e-hulajnóg otrzymają komunikaty dot. bezpieczeństwa w czwartek, piątek i sobotę od godziny 21.00 do 4.00 rano. 

– Wiemy, że budowanie kultury odpowiedzialnej jazdy wymaga czasu, a także zaangażowania nie tylko ustawodawców, ale również operatorów i samych użytkowników. Tym bardziej jesteśmy dumni z przełomowych rozwiązań, które wprowadzamy jako pierwsi na ulicach polskich miast. Po autorskim systemie nagradzania za parkowanie, funkcjonalność zwracająca uwagę na jazdę po alkoholu to kolejne rozwiązanie, dzięki któremu promujemy dobre nawyki wśród użytkowników hulajnóg – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.

Komunikaty przestrzegające przed poruszaniem się e-hulajnogą po spożyciu alkoholu to efekt przeprowadzonych wspólnie z Innovation Bubble badań wykazujących, że istnieją zarówno psychologiczne, jak i pragmatyczne powody, dla których ludzie spożywają alkohol, a następnie wsiadają na e-hulajnogę. Funkcjonalność została wprowadzona już we Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. We Francji tego typu komunikaty otrzymało już 200 tys. użytkowników. 

– Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość użytkowników TIER korzysta z naszych pojazdów w sposób odpowiedzialny, ale naszym priorytetem jest dalsze edukowanie w tym zakresie i oferowanie nowych funkcji i rozwiązań utrwalających dobre nawyki – na przykład wyboru taxi w miejsce hulajnogi po wieczornym wyjściu ze znajomymi – dodaje przedstawiciel TIER

Funkcjonalność dbająca o trzeźwość w hulajnogach TIER

TIER wynagradza za dobre parkowanie

TIER przed majówka wprowadził usługę wynagradzania za parkowanie e-hulajnóg w wyznaczonych miejscach w Warszawie, m.in. przy stacjach metra, w Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, przy Belwederskiej, Stadionie Narodowym oraz na Placu Zbawiciela. Każdy z użytkowników, który zaparkuje e-hulajnogę w jednym z punktów oznaczonych w aplikacji TIER na teranie stolicy, otrzyma 1 minutę gratis.

Najwięcej stref parkowania znajduje się w Centrum, na Powiślu, Mokotowie i Pradze. Wprowadzane przez TIER rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miasta borykających się z problemem źle ustawionych, bądź porzuconych hulajnóg. Funkcjonalność ta była dostępna wcześniej na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska i Szczecina.

Hulajnogi elektryczne TIER

TIER przejął NEXTBIKE

TIER – operator mikromobilności -przejął w listopadzie czołowego europejskiego gracza w branży bikesharingu, firmę nextbike. Berliński TIER kupił 100 proc. udziałów pochodzącej z Lipska firmie nextbike. Nextbike z kolei specjalizuje się w wynajmie rowerów.

Obie firmy po połączeniu mogą oferować ponad 250 000 pojazdów w ponad 400 miastach. Nextbike prowadzi systemy wypożyczania rowerów od 2004 roku, w większości jako jedyny operator dla miast. Firma w czasie swojego istnienia przez 17 lat, stworzyła model biznesowy współdzielonej mobilności. Połączenie rowerów tradycyjnych, e-rowerów, rowerów cargo, ehulajnóg i eskuterów w formie bezstacyjnych, stacyjnych i hybrydowych systemów współdzielenia tworzy pierwszą w branży multimodalną platformę. Ułatwia to użytkownikom wybór pomiędzy różnymi środkami transportu na każdej trasie, bez konieczności korzystania z własnego samochodu. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię