Płacenie kartą na Elocity za ładowanie swojego auta elektrycznego będzie możliwe dzięki integracji z usługami eService. Znacznie ułatwi to korzystanie ze stacji ładowania. Wspólny projekt jest także odpowiedzią na nowe unijne przepisy.

Elocity i płacenie kartą

Integracja systemów płatniczych, a także terminali firmy eService wraz z autorskim oprogramowaniem Elocity zaowocowało rozwiązaniem, które umożliwia łączenie go ze stacjami różnych producentów. Nowe rozwiązanie spełnia wymagania regulacyjne w zakresie płatności oraz automatycznego fakturowania zakupu.

Wprowadzenie systemu płatności kartą sprawi, że przy płaceniu za ładowanie samochodu nie trzeba będzie posiadać specjalnej aplikacji.

Nowe regulacje unijne — nadchodzi AFIR

Jest ono także odpowiedzią na nowe regulacje unijne, dotyczące paliw alternatywnych, czyli AFIR. Zakładają one, że już od pierwszej połowy 2024 roku operatorzy stacji ładowania będą mieć obowiązek zaoferowania klientom korzystanie z płatności ad hoc na wszystkich nowo uruchomionych stacjach.

Jeśli chodzi o stacje o mocy nie mniejszej niż 50 kW, powinny one posiadać czytnik kart płatniczych lub urządzenie do płatności bezdotykowych. Stacje ładowania o mniejszej mocy mogą posiadać urządzenia wykorzystujące internet i oferujące bezpieczne płatności np. QR.

Kooperacja z eService

Firma eService działa na rynku akceptacji kart płatniczych i rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce. Jest to także największy dostawca technologii w zakresie usług rozliczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwiązania dostarczone przez eService zapewnią rozliczenia za pobraną energię użytkownikom stacji ładowania Porsche na Słowenii.

Adam Nocuń, członek zarządu Elocity wskazuje, że zaletą nowego systemu jest to, że operator, który posiada wyposażoną w terminal płatniczy stację ładowania przede wszystkim może być spokojny, jeśli chodzi o kwestię wypełniania obowiązków regulacyjnych. Jego zdaniem liczy się także wygoda dla klientów, a także natychmiastowy dostęp do faktury za ładowanie.

— Wystarczy, że podczas ładowania kierowca poda NIP i numer telefonu, a automatycznie otrzyma SMS z linkiem do faktury – mówi Adrian Nocuń, członek zarządu Elocity odpowiedzialny za wdrożenie terminali płatniczych. 

Terminale Elocity i eService

Adrian Nocuń podkreśla, że rozwiązanie Elocity i eService oferuje operatorom dostęp do danych z wszystkich ładowań. Chodzi tutaj o informacje dotyczące czynności jakie miały miejsce w ramach infrastruktury operatora – wszystko poprzez jeden interfejs. Odbywa się to niezależnie od tego, czy ładowanie inicjowane było z poziomu terminala czy też aplikacji.

Zalety rozwiązania Elocity i eService

Elocity podkreśla, że zaletą rozwiązania jest także to, że terminale płatnicze są dostępne z różnego rodzaju stacjami oferowanymi przez producentów. Ponadto istnieje również możliwość zamontowania terminali na samym słupku, co umożliwia obsługę kilku stacji jednocześnie.

Dzięki temu terminale oferowane przez Elocity i eService stanowią dobre rozwiązanie dla lokalizacji z większą liczbą stacji, także tych o mocy niższej niż 50 kW. Terminal może być więc z powodzeniem stosowany również dla stacji AC jako forma płatności ac hoc wymagana przepisami unijnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię