Volvo dzięki swojej najnowocześniejszej technologii chce zapewnić czystsze powietrze we wnętrzu swoich samochodów. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Alergii, alergie, astma i zanieczyszczenie powietrza mają negatywny wpływ na setki milionów ludzi na całym świecie.
- Volvo chce oferować samochody z samoczyszczącym się powietrzem w środku samochodu
- Samochody Volvo będą posiadały specjalną technologię, która będzie oczyszczać powietrze z wirusów i pyłów
- Samochody z nową technologią pojawią w II kwartale 2022 roku
Czyste powietrze w Volvo – szwedzka firma będzie oferować nową technologię
Volvo chce zaoferować swoim klientom coraz lepszą jakość powietrza we wnętrzach swoich najnowszych samochodów dzięki najnowocześniejszym technologiom oczyszczania powietrza. Zaawansowany układ oczyszczania powietrza, jest częścią nowego układu jego oczyszczania, jaki montowany jest w nowych modelach serii 90 i 60. Technologia uzyskała odpowiedni certyfikat wydany przez Allergy Standards Limited i jest przyjazna dla osób z astmą i alergią wydany przez Allergy Standards Limited. Usuwa ona z powietrza 99,9 proc. alergenów pyłków traw, drzew i chwastów.
Allergy Standards Limited (ASL) to niezależny program certyfikacji, który pomaga konsumentom rozpoznać produkty odpowiednie dla osób cierpiących na astmę i alergie.
– Pomagając naszym klientom poprzez poprawę jakość powietrza w samochodach Volvo, przyczyniamy się do zmniejszenia negatywnych skutków zdrowotnych związanych z zanieczyszczeniem powietrza, alergenami i drobnymi cząstkami stałymi. Oprócz korzyści dla zdrowia badania wykazały, że czystsze powietrze może również wpływać na poprawę koncentracji, dzięki czemu kierowca może być bardziej skupiony podczas jazdy – powiedziała dr Maria Bernander, ekspert ds. wpływu na zdrowie pasażerów w Volvo.
Co więcej, kierowcy najnowszych samochodów Volvo (produkowanych od II kwartału 2022 r., nie licząc wszystkich wariantów modelu XC40), będą mogli sami ocenić, czy będą chcieli oczyścić powietrze w kabinie, na podstawie danych dostępnych na żywo, które pokazują rzeczywiste poziomy pyłków na zewnątrz. Dzięki swojej autorskiej aplikacji Volvo chwali się, że jest pierwszym producentem samochodów, który udostępnia kierowcom tego typu dane.
– Regularnie testując i rozwijając funkcje oczyszczania powietrza w naszych samochodach, możemy zwiększyć naszą przewagę konkurencyjną, oferując bardziej komfortowe i zdrowsze wrażenia z jazdy – powiedział Anders Löfvendahl, ekspert techniczny ds. jakości powietrza w kabinie.
Zobacz też: Volvo stawia na len i włókna naturalne. Fundusz Volvo inwestuje w firmę Bcomp
Volvo chce eliminować cząsteczki PM 2.5 w środku kabiny
Samochody wyposażone w najnowszą technologię oczyszczania powietrza będą są również wyposażone w czujnik, który został już wprowadzony na rynek globalny w 2020 r., mierzący poziom pyłów PM 2.5 wewnątrz kabiny i umożliwiający klientom porównanie go z poziomem na zewnątrz.
Poziom PM 2.5, oznaczający ilość drobnych cząstek stałych w powietrzu, jest powszechnie stosowaną miarą jakości powietrza. W skali globalnej na wielu obszarach miejskich poziom PM 2.5 przekracza poziomy zalecane przez Światową Organizację Zdrowia, co podkreśla potrzebę zminimalizowania ich wpływu.
Dzięki filtrowi na bazie włókien syntetycznych i jonizacji w zaawansowanym oczyszczaczu powietrza, w modelach serii 60 i 90 aż do 95 proc. wszystkich cząsteczek PM 2.5 nie przedostaje się do kabiny. Ponadto zaawansowany układ oczyszczania powietrza jest w stanie usunąć ponad 97 proc. wirusów unoszących się w powietrzu, które próbują przedostać się do kabiny przez filtr powietrza, a także obniżyć poziom wirusów w pojeździe nawet o 95 proc.
Wyniki ostatnich testów przeprowadzonych przez niezależny austriacki instytut badawczy OFI pokazują, że skuteczność filtracji wirusowej filtra i jonizatora jest wysoka.
Zaawansowany oczyszczacz powietrza został przebadany pod kątem pyłków tymotki, brzozy i ambrozji przez ASL oraz wirusów Phi6 i MS2 przez OFI.