Volkswagen Financial Services był była 1 z 3 pierwszych podmiotów, z którymi Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy współpracy. VW FS poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu przez BOŚ 113 wniosków swoich klientów, którzy otrzymali dotacje na kwotę ponad 3 mln zł.

  • Volkswagen Financial Services podsumował pół roku w programie „Mój elektryk”
  • 94 proc. wniosków zostało złożonych przez firmy
  • Najpopularniejszymi modelami były Skoda Enyaq i Volkswagen ID.3

Volkswagen Financial Services w „Moim elektryku”

Zdecydowana większość wniosków w programie „Mój elektryk pochodzących od klientów VW FS, bo aż 94 proc., została złożona przez firmy. Co drugi wniosek dotyczył samochodów w przedziale cenowym 220-280 tys. zł. Najpopularniejszymi modelami były: ŠKODA Enyaq (35 złożonych wniosków), Volkswagen ID.3 (34) oraz ID.4 (28). Wnioskujący najczęściej otrzymywali dopłatę do elektryka w wysokości 27 tys. zł (90 proc.). Najwięcej dotacji przyznano w woj. mazowieckim (18), na podium znalazły się województwa: wielkopolskie (14) i pomorskie (13).

Elektryczny Volkswagen ID.4 GTX zdjęcie: Volkswagen
Elektryczny Volkswagen ID.4 GTX zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen Financial Services dołączył do programu „Mój elektryk” 16 listopada ub.r. dzięki umowie o współpracy podpisanej z Bankiem Ochrony Środowiska. Jest jedną z wiodących firm, która przyjmuje wnioski o dopłaty. 

– Pierwsze pół roku obecności na rynku programu „Mój elektryk” pokazuje, że Polacy powoli, ale konsekwentnie przekonują się do aut zeroemisyjnych. Volkswagen Financial Services, która jako jedna z pierwszych firm podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska w ramach ścieżki leasingowej, wspiera swoich klientów na drodze do elektromobilności, czego efektem jest już ponad 100 pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dotacje. Nasi klienci doceniają minimum formalności, jakie jest po ich stronie, ponieważ zgodnie z zasadą „jednego okienka” to VW FS przyjmuje, weryfikuje i składa wniosek o dofinansowanie. Co ważne, przyznaną w programie „Mój elektryk” dotację w całości można zaliczyć jako wpłatę własną, co obniża koszt miesięcznej raty leasingowej. W zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset złotych – podkreśla Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Co skłoniłoby do zakupu elektryka?

Ciekawe informacje na temat aut elektrycznych przyniosła ostatnia odsłona badania konsumenckiego „Portfele Polaków pod lupą” przeprowadzonego na zlecenie Volkswagen Financial Services. Jedno z pytań dotyczyło tego, co mogłoby skłonić klienta do zakupu auta elektrycznego. Prawie 10 proc. wskazało na możliwość skorzystania z dofinansowania, ulg lub dopłat w tym zakresie. Co piąty ankietowany (19 proc.) odpowiedział, że skłoni go do tego większa dostępność sieci ładowania. Zdecydowanie najwięcej badanych (60 proc.) uznało, że najbardziej przekonają ich mniejsze koszty eksploatacji oraz niższa cena.

– Osoby, które zastanawiają się nad samochodem o napędzie elektrycznym, może zainteresować oferta finansowania z niskimi ratami z możliwością zwrotu auta na koniec umowy. Obniżenie kosztów miesięcznej raty jest możliwe, ponieważ klient nie spłaca całej wartości pojazdu, a jedynie część jego ceny odpowiadającą spodziewanej utracie wartości samochodu w okresie umowy – dodaje Magdalena Kaca z Volkswagen Financial Services.

Elektryczność to przyszłość

Grupa Volkswagen, do której należy Volkswagen Financial Services, planuje duże inwestycje w rozwój elektromobilności. Na ten cel w najbliższych 5 latach zamierza globalnie przeznaczyć 52 mld euro. Część z tych środków może trafić do Polski. W przypadku danych sprzedażowych dotyczących naszego kraju – koncern szacuje, że za 3 lata samochody na prąd będą stanowić 10-15 proc. sprzedaży wszystkich aut Grupy VW.

Z kolei w 2030 roku udział elektryków może wzrosnąć do 25-30 proc. Koncern stale rozbudowuje portfolio elektryków. Obecnie w Polsce dostępne są m.in. VW ID3, ID4 oraz ID5, Audi e-tron, Audi Q4 e-tron, ŠKODA Enyaq iV czy CUPRA Born. W niedalekiej przyszłości oferta w naszym kraju ma zostać powiększona m.in. o Audi Q6 e-tron, Audi A6 e-tron i ŠKODA Enyaq Coupe. Nowoczesne modele aut idą w parze z nowoczesnym finansowaniem w formie leasingu lub kredytu, które zapewnia Volkswagen Financial Services.

Elektryczny Volkswagen ID.4
Elektryczny Volkswagen ID.4 – produkcja. zdjęcie: Volkswagen

Dla przykładu w ofercie Audi Perfect Lease, przy okresie leasingowania 36 miesięcy oraz dofinansowaniu i wpłacie własnej 10 proc., wysokość raty za Audi Q4 e-tron wynosi tylko 1254 zł netto. W programie Lease&Care ŠKODA Enyaq iV 60 jest dostępna już za 1618 zł netto miesięcznie. Z kolei decydując się na model CUPRA Born w ofercie Leasing Moc Niskich Rat na 48 miesięcy, z dofinansowaniem i przebiegiem całkowitym 60 tys. km, należy liczyć się z ratą w wysokości 1781 zł netto miesięcznie. 

źródło: Volkswagen Financial Services

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię