Elektryczny Volkswagen e-Up będzie produkowany do końca 2025 roku. Niemiecki Automobilwoche pisze, że później jego miejsce zajmie nowy model ID.2. W styczniu Volkswagen podał, że planuje wznowić sprzedaż elektrycznego modelu e-Up.

  • Elektryczny Volkswagen e-Up ma być produkowany do 2025 roku
  • Volkswagen wstrzymał produkcję elektrycznego modelu we wrześniu 2020 roku
  • W 2022 roku wznowione zostały rezerwacje na elektryczny samochód

Elektryczny Volkswagen e-UP – produkcja do 2025 roku

Elektryczny Volkswagen e-Up będzie produkowany przez 2,5 roku. Tak w rozmowie z Automobilwoche powiedział Hildegard Wortmann, członek zarządu ds. sprzedaży. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej model ID.Life, który w wersji produkcyjnej będzie nosił nazwę ID.2. Będzie on najprawdopodobniej produkowany w Hiszpanii, razem z modelem Cupra Urban Rebel.

Elektryczny Volkswagen e-Up w trakcie jazdy
Volkswagen planuje wznowić sprzedaż elektrycznego e-UP zdjęcie: Volkswagen

W styczniu firma podała, że wznowi produkcję, zawieszonego od września 2020 roku elektrycznego Up’a. Zamówienia na elektryka, ruszyły w lutym bieżącego rokuVolkswagen zawiesił sprzedaż swojego małego, elektrycznego samochodu, ponieważ popyt na niego był zbyt duży (m.in. z powodu programu rządowych dopłat do zakupu aut elektrycznych), a sam model e-Up’a nie był przeznaczony do tak masowej produkcji. Ponadto sprzedaż z rabatami nie była dla producenta opłacalna.

Zobacz też: Nowy ID.LIFE od Volkswagena

Automobilwoche pisał w styczniu, że pierwsi dealerzy już przygotowywali listy potencjalnych nabywców e-Up.

Wypożyczalnia samochodów elektrycznych Nextmove poinformowała wówczas, że ​​e-Up w wersji „Style Plus” powróci z ceną katalogową około 26 500 euro i z zasięgiem około 250 km.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię