Volkswagen ma produkować w Chinach milion samochodów elektrycznych rocznie. Produkcja z trzech fabryk joint venture pozwoli niemieckiemu producentowi na osiągnięcie celu.

  • Agencja Reuters pisze, że Volkswagen może w produkować w Chinach 1 mln samochodów rocznie
  • Volkswagen będzie produkował samochody w trzech fabrykach
  • W 2023 r. Volkswagen uruchomi pierwsza fabrykę akumulatorów w Chinach

Produkcja Volkswagena w Chinach

Volkswagen, wzmocniony przez nową fabrykę w prowincji Anhui, będzie w stanie produkować milion samochodów elektrycznych rocznie w Chinach od 2023 roku. Tak powiedział w środę Ralf Brandstaetter, dyrektor generalny marki Volkswagen.

Zakład, będący spółką joint venture z Anhui Jianghuai Automobile, ogłoszony po raz pierwszy w 2019 roku, ma produkować 300 000 pojazdów elektrycznych rocznie, a produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.

Elektryczny Volkswagen ID.4
Elektryczny Volkswagen ID.4 – produkcja. zdjęcie: Volkswagen

W połączeniu z produkcją z dwóch dodatkowych fabryk joint venture – FAW Group i drugiej SAIC Motor – całkowita wydajność powinna osiągnąć poziom 1 miliona – powiedział Brandstaetter.

Sprzedaż Volkswagena w Chinach

Producent samochodów sprzedał w zeszłym roku 70 625 samochodów elektrycznych w Chinach, nie realizując celu sprzedaży, który był na poziomie od 80 000 do 100 000.

Szef Volkswagena w Chinach, Stephan Wollenstein, powiedział w styczniu, że producent samochodów chciałby w tym roku podwoić sprzedaż pojazdów elektrycznych ID, ale ostrzegł, że niskie dostawy półprzewodników mogą pokrzyżować plany.

Volkswagen ID.LIFE został zaprezentowany na targach IAA Mobility źródło: Vokswagen
Volkswagen ID.LIFE został zaprezentowany na targach IAA Mobility źródło: Vokswagen

Volkswagen będzie budował akumulatory w Chinach

We wrześniu 2021 Volkswagen podał, że Volkswagen Group China rozpoczyna budowę fabryki układów akumulatorowych w Hefei w prowincji Anhui. VW Anhui Components Company jest pierwszą tego typu fabryką systemów akumulatorowych w Chinach, która w całości należy do Grupy Volkswagen.

Volkswagen buduje swoją pierwszą fabrykę w Chinach źródło: Volkswagen
Volkswagen buduje swoją pierwszą fabrykę w Chinach źródło: Volkswagen

Początkowa roczna przepustowość fabryki Volkswagena wyniesie od 150 000 do 180 000 wysokonapięciowych układów akumulatorów, opartych na module Modular Electric Drive Toolkit (platforma MEB). Zakład o powierzchni ponad 45 000 metrów kwadratowych będzie zlokalizowany obok zakładów produkcyjnych Volkswagen Anhui – wcześniejszego joint venture Volkswagena. Volkswagen Group China zainwestuje do 2025 roku ponad 140 milionów euro w nowy zakład, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Zdjęcie elektrycznego Volkswagena ID.5
Volkswagen ID.5 to nowy elektryczny SUV coupé zdjęcie: Volkswagen

Nowa fabryka baterii Volkswagena w Chinach

Nowa fabryka, będzie zlokalizowana w pobliżu istniejącego już dziś parku dostawców, który znajduje się w zakładzie produkcyjnym samochodów elektrycznych Volkswagen Anhui. Ma to zapewnić spore oszczędności w logistyce i kosztach oraz krótszy czas wprowadzania produktów na rynek. Nowa placówka Volkswagena obejmuje łącznie ponad 45 000 metrów kwadratowych, co odpowiada 8,4 boisk piłkarskich. W zakładzie będzie pracować około 200 pracowników. Fabryka ma wykorzystywać istniejące synergie z fabrykami akumulatorów i warsztatami należącymi w całości do Grupy Volkswagen w Brunszwiku (Niemcy) i Tianjin (Chiny).

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię