Volkswagen i BP zainaugurowały strategiczne partnerstwo, które przyspieszy transformację w kierunku samochodów elektrycznych. Pierwsza wspólna ładowarka została odsłonięta w Dusseldorfie, w Niemczech. Partnerstwo łączy dwóch wiodących światowych graczy w dziedzinie e-mobilności, których celem jest poprawa dostępności do ładowania pojazdów elektrycznych na kluczowych rynkach europejskich poprzez szybką budowę sieci szybkiego ładowania w całej Europie do 2024 r.

  • Volkswagen i BP zawiązały partnerstwo w zakresie stacji ładowania
  • W ciągu 24 miesięcy oba koncerny mają zbudować 4 000 stacji ładowania
  • DO końca 2024 roku ma ich stanąć 8 000

Więcej stacji ładowania – partnerstwo BP i Volkswagena

Innowacyjne jednostki ładujące Flexpole 150kW firmy Volkswagen, z których każda posiada dwa punkty ładowania, mają zintegrowany system magazynowania, dzięki czemu pokonują jedną z największych przeszkód w szybkim wprowadzeniu infrastruktury szybkiego ładowania w Europie – potrzebę podłączenia do sieci o dużej mocy.

Jednostki Flexpole można bezpośrednio podłączyć do sieci niskiego napięcia, co eliminuje wymóg stosowania specjalnej podstacji i kosztownych prac budowlanych, znacznie skracając czas instalacji, a jednocześnie zapewniając szybkie ładowanie o mocy do 150 kW, co wystarcza na naładowanie zasięgu do 160 km w ciągu zaledwie 10 minut – w zależności od modelu pojazdu elektrycznego.

4 000 punktów ładowania więcej w dwa lata

W pierwszej fazie wdrożenia w ciągu najbliższych 24 miesięcy powstanie do 4 000 dodatkowych punktów ładowania w punktach sprzedaży detalicznej BP Aral w Niemczech i punktach sprzedaży detalicznej BP w Wielkiej Brytanii. Do końca 2024 roku w Niemczech, Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich może być dostępnych nawet 8 000 punktów ładowania. BP szybko rozbudowuje swoją sieć ładowania pojazdów elektrycznych, w tym w swojej rozległej i dogodnie zlokalizowanej sieci punktów detalicznych.

Volkswagen jest pionierem transformacji w kierunku e-mobilności w całej Europie. Obecnie mamy najszerszą ofertę samochodów elektrycznych na rynku i sprzedaliśmy w regionie więcej EV, niż jakikolwiek inny producent samochodów w zeszłym roku. Inwestowanie we wszystko, od oprogramowania po akumulatory i ładowanie, jest częścią naszej strategii, której celem jest uczynienie mobilności indywidualnej bezpieczniejszą, wygodniejszą i w pełni neutralną dla klimatu. Dekarbonizacja gospodarki europejskiej wymaga ścisłej współpracy ponad granicami i sektorami. Cieszymy się, że możemy współpracować z bp, aby przyspieszyć rozwój sieci szybkiego ładowania w całej Europie – powiedział Herbert Diess, Dyrektor Generalny Volkswagena.

Lokalizacje ładowarek zostaną zintegrowane z nawigacją i innymi aplikacjami samochodowymi w pojazdach Volkswagen, Seat i Skody, a także z aplikacją Volkswagena do ładowania. Każdy kierowca samochodu elektrycznego będzie mógł korzystać z nowych ładowarek w ramach sieci BP pulse i Aral pulse.

Zgodnie z warunkami umowy, Volkswagen i BP będą również poszukiwać dalszych możliwości wspólnego działania w celu zapewnienia przyszłych rozwiązań w zakresie mobilności o niższej emisji dwutlenku węgla.

Ładowanie pojazdów elektrycznych jest jednym z kluczowych motorów napędzających transformację BP w kierunku zintegrowanej firmy energetycznej. Dlatego jesteśmy tak podekscytowani naszym partnerstwem z Volkswagenem. Gdy połączy się jednego z wiodących producentów samochodów na świecie i jedną z wiodących firm energetycznych na świecie – możliwości są ogromne. Jest to znaczący krok naprzód na naszej drodze do przyspieszenia elektryfikacji transportu w Europie – Bernard Looney, dyrektor generalny BP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię