Elektryczny Volkswagen w Watykanie. Niemiecki producent wspiera Państwo Watykańskie w jego przejściu na zrównoważoną mobilność. Na początku 2024 roku firma dostarczy niemal 40 modeli w pełni elektrycznych samochodów ID. 

Elektryczny Volkswagen w Watykanie

Volkswagen elektryfikuje Watykan. Niemiecki producent dostarczy w 2024 roku ok. 40. samochodów elektrycznych. Będą to przede wszystkim modele od ID.3 do ID.4, a także ID.5. Pojazdy mają wpisywać się w strategię dekarbonizacji Watykanu, której celem jest uczynienie tamtejszej floty neutralną dla klimatu do 2030 r. Imelda Labbé, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu, a także obsługi posprzedażnej w Volkswagen Passenger Cars oraz dr Christian Dahlheim, prezes zarządu Volkswagen Financial Services AG, osobiście przekazali papieżowi dwa pierwsze pojazdy elektryczne. Były to dwa modele ID.3 Pro Performance.

Watykan podpisał w środę porozumienie z niemieckim producentem samochodów.

Watykan i zeroemisyjność

Państwo Watykańskie chce mocno angażować się we wdrażanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Umożliwiają one konkretne ograniczenie wpływu działalności człowieka na środowisko w celu ochrony planety. Mobilność jest sercem specjalnego programu o nazwie „Konwersja ekologiczna 2030”. Jego celem jest zmniejszenie śladu CO2 generowanego przez flotę tego kraju. Aby ten cel osiągnąć, spalinową flotę Watykanu stopniowo wyprą auta elektryczne. Do 2030 roku cała flota ma stać się neutralna pod względem emisji CO2.

Wybranym partnerem tego projektu jest Volkswagen. Producent za pośrednictwem Volkswagen Financial Services będzie zaopatrywał Państwo Watykańskie we flotę aut elektrycznych od początku 2024 r. Na późniejszych etapach samochody będą stopniowo dostarczane, aż do całkowitej wymiany całej floty do 2030 r.

— Elektryfikacja flot staje się coraz ważniejsza na całym świecie. Fakt, że w przyszłości pracownicy Watykanu będą wśród naszych kierowców ID. jest wielkim wyróżnieniem i zaszczytem dla naszej marki oraz podkreśla atrakcyjność naszego w pełni elektrycznego ID. modeli – powiedziała Imelda Labbé podczas przekazania pojazdu w Watykanie.

Auta elektryczne w Watykanie

W komunikacie nie podano żadnych szczegółów na temat wartości transakcji ani harmonogramu zakończenia przejścia na pojazdy elektryczne. Papież Franciszek uczynił troskę o planetę znakiem rozpoznawczym swojego pontyfikatu i stanie się pierwszym papieżem, który przemówi na konferencji klimatycznej ONZ, w czasie nadchodzącego spotkania COP28 w Dubaju.

W zeszłym miesiącu, jako wstęp do tego, co prawdopodobnie powie w Dubaju, Franciszek opublikował aktualizację swojej przełomowej encykliki na temat środowiska z 2015 roku. Wezwał w nim światowych przywódców, aby zobowiązali się do wyznaczenia wiążących celów w zakresie spowolnienia zmian klimatycznych.

Watykan uważa, że jego partnerstwo z Volkswagenem i marką Skoda obejmuje średnio- i długoterminowe umowy najmu, nazywając producenta samochodów swoim najważniejszym „partnerem strategicznym w projekcie renowacji państwowego parkingu”.
Władze Watykanu chcą także zwiększyć liczbę stacji ładowania i zapewnić, że potrzeby energetyczne miasta będą pokryte wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię