Lucid Gravity ma być amerykańską definicją elektrycznego SUV-a. Długo oczekiwany SUV Gravity firmy Lucid oparto na innowacjach zastosowanych po raz pierwszy w sedanie Lucid Air. Amerykański producent chciał stworzyć elektrycznego SUV’a o wysokich osiągach z miejscem dla maksymalnie siedmiu osób.

Lucid Gravity — pierwszy SUV Lucid

Lucid Gravity to elektryczny SUV z zasięgiem przekraczającym 700 km. Auto zadebiutowało podczas Los Angeles Auto Show, a produkcja rozpocznie się pod koniec 2024 roku.

Lucid Granity ma odróżniać od konkurencji zaangażowanie Lucid w projektowanie, przestronność wnętrza i wszechstronność samego samochodu. Wybór wyglądu zewnętrznego jest świadectwem połączenia estetyki, a także użyteczności samochodu. Skoncentrowanie się na wydajności doprowadziło do uzyskania współczynnika oporu powietrza poniżej 0,243. Ma to stanowić profil aerodynamiczny niedościgniony przez inne trzyrzędowe SUV-y.

Lucid Gravity

Wnętrze Lucid

We wnętrzu Lucid Gravity ma imponować dużą i elastyczną przestrzenią ładunkową. W kabinie umieszczono przestronne siedzenia, a dodatkową wygodę zapewniają miejsca w drugim, a także w trzecim rzędzie. Przesuwane siedzenia drugiego rzędu w połączeniu ze zintegrowanymi wygodnymi stolikami mają oferować wygodę podróżowania na tylnych siedzeniach. Niezwykła ilość miejsca na nogi aż do trzeciego rzędu umożliwia konfigurację dla siedmiu pasażerów. Czyni to go idealnym pojazdem dla rodzin.

— SUV Gravity stanowi znaczący krok naprzód w kierunku wiodącej na świecie technologii i designu Lucid. Klienci w tym samochodzie znajdą niespotykane dotąd połączenie przestrzeni i zwrotności, luksusu i wszechstronności, a wszystko to płynnie zintegrowano w jednym niezwykłym pojeździe zapewniającym wrażenia z jazdy i zasięg prawdziwego Lucid — powiedział Peter Rawlinson, dyrektor generalny i dyrektor ds. technologii w Lucid.

Rawlinson dodaje, że innowacyjna, opatentowana technologia elektrycznego układu napędowego, a także holistyczne podejście do inżynierii pojazdów umożliwiły już sedanowi Air na nowo zdefiniowanie tego, co uważano za niemożliwe w przypadku luksusowej sportowej limuzyny.

— Dzięki Gravity te innowacje ewoluowały, a nasza technologia nowej generacji została zastosowana z jeszcze większym skutkiem w elektrycznym SUV-ie, który może osiągnąć zasięg ponad 700 km przy akumulatorze o połowę mniejszym niż te, które występują u naszych konkurentów — mówił.

Wnętrze Lucid Gravity

Technologia Lucid Gravity

Lucid Gravity stanowi ewolucję interfejsu użytkownika Lucid, zwanego Clearview Cockpit, wyposażonego w intuicyjny 34-calowy zakrzywiony i nieprzerwany wyświetlacz OLED. W nowym modelu unosi się on nad nową, innowacyjną kierownicą Gravity, ściśle dopasowaną do linii wzroku kierowcy.

Panel pilota Lucida powraca w wersji Gravity z paskiem dotykowym szybkiego dostępu i znajduje się obok nowej, szklanej konsoli środkowej, która otwiera się, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania. W tym SUV-ie wprowadzono także oprogramowanie nowej generacji firmy Lucid z aktualizacjami bezprzewodowymi, co zapewnia ciągłe doskonalenie pojazdu.

— W Lucid wierzymy w przesuwanie granic designu. Oparliśmy się na tym przekonaniu, aby zmaksymalizować przestronność, wydajność aerodynamiczną i użyteczność, w wyniku czego powstał elektryczny SUV o niespotykanej wcześniej mieszance atrybutów. Bez względu na to, czy jest to SUV połykający ładunek na rodzinne wyprawy kempingowe, czy też grand tourer dalekiego zasięgu pokonujący setki mil między przystankami, Gravity został zaprojektowany tak, aby był autem wszechstronnym. Zaangażowanie naszego zespołu w stworzenie SUV-a, który płynnie łączy formę i funkcjonalność, zaowocowało pojazdem, który uderza wizualnie, jest niezwykle wszechstronny i zapewnia najwyższe, luksusowe wrażenia z jazdy — powiedział Derek Jenkins, starszy wiceprezes Projektowania i Marki w Lucid.

Wyjątkowe osiągi Gravity zaczynają się od zupełnie nowej platformy opracowanej od podstaw dla sportowego SUV-a. Jest to płynnie zintegrowane z następną generacją opatentowanej przez Lucid, ultrakompaktowej technologii układu napędowego, w tym z silnikami elektrycznymi o największej mocy produkowanymi na całym świecie, a także z ewolucją architektury elektrycznej 900 V. Gravity przyspieszająca od 0 do 100 km/h na godzinę w niecałe 3,5 sekundy.

Lucid Gravity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię