Honda wprowadza zmiany w kierunku elektryfikacji i transformacji biznesowej. Japońska firma Honda stworzy trzy platformy dla aut elektrycznych do 2030 r. Jedna powstanie we współpracy z General Motors.

  • Honda chce mieć do 2030 roku 30 samochodów elektrycznych
  • Japońska firma stworzy nową platformę dedykowaną samochodom elektrycznym
  • Honda nawiązała także bliższą współpracę z General Motors

Honda stawia na akumulatory

Honda jeszcze bardziej przyspieszy niezależne badania i rozwój akumulatorów nowej generacji. W przypadku akumulatorów półprzewodnikowych, które są obecnie w fazie rozwoju, Honda zdecydowała się zbudować linię demonstracyjną, inwestując około 43 miliardy jenów, z zamiarem jej uruchomienia wiosną 2024 r. Firma zamierza zastosować akumulatory nowej generacji w modelach wprowadzanych na rynek w drugiej połowie lat 20-tych.

Nowe samochody elektryczne

W 2024 roku Honda wprowadzi w USA dwa średniej i dużej wielkości modele samochodów elektrycznych, które są obecnie opracowywane wspólnie z General Motors – pod marką Honda: całkowicie nowy SUV Prologue, pod marką Acura: model EV SUV. W Chinach Honda wprowadzi do 2027 roku łącznie 10 nowych modeli EV.
A Japonii na początku 2024 roku Honda po raz pierwszy wprowadzi do użytku komercyjnego mini-samochód elektryczny w przedziale cenowym 1 miliona jenów.

Nowa platforma

W 2026 roku Honda rozpocznie wdrażanie e: Architecture – nowej platformy EV, która łączy platformę sprzętową i platformę programową.
Dzięki sojuszowi z General Motors, Honda planuje wprowadzić w 2027 r. niedrogie pojazdy elektryczne, których koszt i zasięg będą równie konkurencyjne jak pojazdy benzynowe. Wdrażanie samochodów zacznie się od rynku Ameryki Północnej.
Dzięki tym inicjatywom Honda planuje wprowadzić do 2030 roku na całym świecie 30 modeli elektrycznych samochodów. Honda w ten sposób planuje produkować ponad 2 miliony sztuk samochodów elektrycznych rocznie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię