Producenci samochodów w Europie powinni pożegnać się z paliwami kopalnymi do 2040 roku. Takie stanowisko przedstawił szef Audi, cytowany przez Agencję Reutersa.

  • Szef Audi mówi, że europejscy producenci powinni skończyć z paliwami kopalnymi do 2040 roku
  • Audi chce być sprzedawcą wyłącznie samochodów elektrycznych do 2033 roku
  • Grupa Volkswagen chce przejść na całkowitą elektromobilność do 2035 roku

Koniec z autami spalinowymi do 2040 roku

Europejscy producenci samochodów powinni odstawić paliwa kopalne od 2040 r., powiedział dyrektor generalny Audi,

Markus Duessmann, wezwał europejskich producentów to szybszej transformacji i szybszego odchodzenia od paliw kopalnych. Samo Audi ma ambicję wycofania się ze sprzedaży samochodów spalinowych do 2033 roku. Grupa Volkswagen, do której należy Audi, chce wykonać ten krok do 2035 roku.

Markus Duesmann prezes Audi AG
Markus Duesmann prezes Audi AG

Koalicyjny rząd Niemiec powiedział, że dąży do stopniowego wycofywania węgla do 2030 r. i dąży do zaspokojenia wszystkich potrzeb energetycznych za pomocą dostaw ze źródeł odnawialnych do 2035 r.

BMW ostrzega

Kilka dni temu szef BMW Oliver Zipse ostrzegał przed wpadnięciem w pułapkę uzależnienia od zbyt wąskiego spectrum rynków i technologii. Zipse podkreślał, że obecnie wciąż istnieje rynek dla samochodów z silnikami spalinowymi.

Olivier Zipse dyrektor generalny BMW
Olivier Zipse dyrektor generalny BMW

Dyrektor generalny BMW powiedział, że patrząc na wyłaniającą się technologię, rozwój pojazdów elektrycznych, producenci muszą być ostrożni, bo uzależniają się od bardzo niewielu rynków. Zipse w czasie spotkania w Nowym Jorku podkreślił, że jeśli klient będzie chciał kupić samochód z silnikiem spalinowym, to i tak go kupi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię