BMW Group poszerza swoją ofertę samochodów elektrycznych. Najnowszym dodatkiem jest w pełni elektryczne BMW serii 3, które wejdzie na chiński rynek w maju 2022 roku.

  • BMW zaprezentowało nowy samochód elektryczny na rynek chiński
  • BMW i3 eDrive35L opiera się na BMW serii 3
  • BMW i3 eDrive35L będzie produkowane w Lydia w Shenyang

BMW i3 eDrive35L na rynek chiński

BMW i3 eDrive35L ma spełniać szczególne wymagania chińskich klientów. Auto opiera się na BMW serii 3, które w 2021 r. było liderem segmentu samochodów kompaktowych premium w Chinach.

BMW i3 eDrive35L
BMW i3 eDrive35L

BMW i3 eDrive35L – dane techniczne

Dzięki większemu o 11 cm rozstawowi osi od standardowej serii 3, BMW i3 eDrive35L łączy wrażenia z jazdy na tylnych siedzeniach klasy premium z bezemisyjną jazdą. Jednocześnie w pełni elektryczny, czterodrzwiowy sedan oferuje sportową dynamikę jazdy, komfort na długich trasach i szeroką gamę personalizacji.

Przeczytaj też: BMW przejmuje markę ALPINA

BMW i3 eDrive35L jest wyposażone we wszystkie najnowsze elementy układu napędowego BMW Gen5 eDrive znane już z BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iX. System operacyjny BMW OS8 i szeroka gama najnowocześniejszych funkcji i usług cyfrowych – m.in. wysokiej klasy łączność i klucz cyfrowy – debiutują tutaj w serii 3.

BMW i3 eDrive35L
BMW i3 eDrive35L
BMW i3 eDrive35L
BMW i3 eDrive35L

Elektryczne BMW dla Chin

Dostrojenie zawieszenia BMW i3 eDrive35L do warunków drogowych w Chinach zostało przeprowadzone przez dział badawczo-rozwojowy BMW Brilliance Automotive Ltd. w Shenyang, który również przemodelował niektóre elementy samochodu do wymagań łańcucha dostaw w Chinach.

BMW i3 eDrive35L będzie montowane wyłącznie na rynek chiński w fabryce BMW Brilliance Automotive Ltd. w Lydia w Shenyang.

Wraz z BMW i3 eDrive35L portfolio w pełni elektrycznych samochodów BMW Group obejmuje obecnie sześć modeli.

BMW Group dąży do tego, aby do 2030 r. pojazdy w pełni elektryczne stanowiły 50 proc. światowej sprzedaży.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię