Lincoln przedstawił koncepcyjny model elektrycznego samochodu przyszłości. Lincoln Star Concept to elegancki samochód o aerodynamicznej sylwetce i połączonej kabinie. Ma być on wyznacznikiem dla projektów przyszłych pojazdów elektrycznych amerykańskiej marki.

  • Lincoln przedstawił nowy koncepcyjny model samochodu elektrycznego
  • Lincoln Star ma być wzorem projektowym do kolejnych modeli samochodów

Nowy elektryczny Lincoln Star

To doskonały przykład tego, co się dzieje, gdy łączymy luksus Lincolna z elastyczną architekturą samochodów elektrycznych, by stworzyć niewyobrażalne wrażenia dla klientów -mówi Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Ford Motor Company. 

Do połowy dekady Lincoln planuje dostarczyć trzy nowe w pełni elektryczne pojazdy, co oznacza, że ​​ponad połowa jego globalnej sprzedaży będą stanowić pojazdy o zerowej emisji, a do końca roku 2026 roku do swojej oferty doda także czwarty.

Ponieważ Lincoln wchodzi w kolejny rozdział przejścia do przyszłości o zerowej emisji, Lincoln Star Concept wytyczy drogę dla naszego portfolio w pełni elektrycznych pojazdów — powiedział Joy Falotico, prezes Lincoln. 

Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept

Projekt elektrycznego Lincolna Star

Lincoln podkreśla, że projektanci pracowali nad stworzeniem w pełni harmonijnego modelu, wykorzystując światło w nowoczesny, nowy sposób. Podświetlone kryształy oraz podświetlane drzwi, siedzenia i elementy zewnętrzne podnoszą przestrzeń architektoniczną samochodu. 

Elastyczna, elektryczna architektura akumulatorów z napędem na wszystkie koła oraz Lincoln Intelligence System nowej generacji umożliwiają marce nowe myślenie projektowe, a  ​​inżynierowie i projektanci mogą na nowo stworzyć dodatkową przestrzeń wewnątrz samochodu.

Nowy Lincoln Intelligence System przenosi definicję „cyfrowego asystenta” w nowy wymiar, umożliwiając takie doświadczenia, jak połączenie pojazdu z innym pojazdem, infrastrukturą, a także liczne funkcje wspomagania kierowcy nowej generacji.

Wnętrze

Zarówno pod względem wzornictwa, jak i kompozycji kolorystycznej wnętrze zostało podzielone na strefy pierwszego i drugiego rzędu. Cała kabina stworzona jest z myślą o klientach premium: z przestronnymi siedzeniami, odchyloną pozycją wypoczynkową, indywidualnymi podpórkami pod nogi i specjalnie przygotowanym schowkiem na urządzenia. 

Lincoln Star Concept

Poczucie przestronności jest wzmocnione drukowaną w 3D metalową siatką na słupku A, wzdłuż przedniej szyby i na słupku D z tyłu. Przezroczyste słupy, wraz z pełnym świetlikiem z cyfrowym kloszem, przepuszczają naturalne światło, które ma wzmocnić wrażenie otwartej, przewiewnej przestrzeni.

Zakrzywiony poziomy wyświetlacz tworzy cyfrową panoramę, w której zawartość płynnie przechodzi na zintegrowany środkowy ekran kontrolny, a następnie na ekran w drugim rzędzie. 

Wykorzystując przestrzeń niezajmowaną już przez silnik, przedni bagażnik pozwala na stworzenie dodatkowej powierzchni bagażowej. Elektrochromatyczne szkło pozwala ukryć przechowywane przedmioty podczas parkowania. 

Lincoln Star Concept

Tablica przyrządów w kształcie skrzydła, inspirowana lotkami samolotu, podkreśla równowagę samochodu. We wnętrzu znajduje się również Lincoln Attaché, koncepcja cyfrowej teczki z ukrytą przegrodą w tylnych drzwiach, która nie tylko zapewnia bezpieczne przechowywanie tabletów i laptopów, ale także pełni podwójną funkcję jako podkładka ładująca urządzenia. Wreszcie przeprojektowana tylna przestrzeń ładunkowa w trybie wypoczynkowym przekształca się w przytulne, wygodne siedzenie skierowane na zewnątrz samochodu. 

Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię