Bentley chwali się, że robi postępy w ograniczaniu wpływu na środowisko w ujęciu rocznym. Czystsze dla środowiska są nie tylko same samochody, ale także fabryki. Bentley wszystko dokładnie policzył.

  • Bentley ograniczył zużycie energii na samochód o 17 proc. w czasie produkcji
  • Bentley w produkcji ograniczył emisję CO2 o ponad 70 proc. w stosunku do 2020
  • W fabryce Crewe powstała farma fotowoltaiczna składająca się z 31 500

Bentley redukuje emisję CO2 w produkcji

Bentley walczy z emisją CO2. Firma chwali się, że ciągłe inwestycje w technologię oszczędzania wody w fabryce Crewe przyczyniają się do zmniejszenia jej zużycia o ponad jedną czwartą – w tym tygodniu zainstalowano nowe zbiorniki do zbierania wody deszczowej. Emisja CO2 w fabryce w 2021 r. spadła o ponad 70 proc. w stosunku do poziomu z 2020 r. Wszystko dzięki wprowadzeniu urządzeń do produkcji zielonego gazu i biopaliw dla logistyki na terenie zakładu.

Ładowanie Bentleya
Fabryka Bentleya w Crewe
Fabryka Bentleya w Crewe

W tym samym okresie zużycie energii na jeden pojazd zmniejszyło się o ponad 17 proc. Zakład przekroczył swój pierwotny cel, jakim było zmniejszenie wpływu produkcji na środowisko o 75 proc. w ciągu 15 lat; w okresie od 2010 do 2025 roku. Na zrównoważone inwestycje przeznaczono 2,5 miliarda funtów. W fabryce będą budowane przyszłe samochody elektryczne Bentley.

Dane z „Fabryki marzeń” Bentley Motors w Crewe pokazują, że brytyjska marka jest na najlepszej drodze, aby stać się najbardziej zrównoważoną marką samochodów luksusowych na świecie. Najnowsze dostępne dane wskazują na ogólne zmniejszenie wpływu na środowisko w przeliczeniu na jeden pojazd, mimo że w tym samym okresie Bentley zwiększył wielkość produkcji o 38,3 procent.

Fabryka Bentleya w Crewe
Fabryka Bentleya w Crewe

Mniejsze zużycie wody

Wolumen zużywanej wody w fabryce w 2021 roku został zmniejszony o 26,6 procent, głównie dzięki dużym inwestycjom w środki przechwytywania wody i instalację systemów recyklingu wody. Część tego spadku wynikała również z ograniczenia zużycia wody na terenie zakładu, co było spowodowane tym, że w czasie pandemii większa liczba pracowników pracowała w domu.

Na dachu nowego Centrum Wykończenia Pojazdów zainstalowano drugi zbiornik na wodę, który może dostarczyć kolejne 1800 litrów wody deszczowej dziennie. Nowy zbiornik zostanie również podłączony do systemu odwróconej osmozy wody w lakierni i będzie bezpośrednio obsługiwał toalety w nowej strefie wykańczania produkcji.

Nowe dane pokazują również spadek emisji CO2 o 70,2 procent w zakładzie przy Pyms Lane, gdzie powstają wszystkie modele Bentleya. Spadek ten jest w dużej mierze spowodowany stosowaniem przez firmę Bentley ekologicznego gazu i biopaliw w pojazdach logistycznych używanych na terenie zakładu. Firma zbudowała także system paneli fotowoltaicznych. Składa się on z około 31 500 paneli i będzie dalej rozbudowywany.

Farma fotowoltaiczna przy fabryce Bentleya w Crewe
Farma fotowoltaiczna przy fabryce Bentleya w Crewe

Głównym celem naszej strategii Beyond100 jest zapewnienie firmie Bentley pozycji światowego lidera w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności. Dane pokazują, że ciągłe koncentrowanie się naszej strategii produkcyjnej na zmniejszaniu ilości odpadów, wody i energii przynosi korzyści w postaci znaczących zmian z roku na rok. Nasz zakład jest już neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, a etosem naszej koncepcji „Fabryki Snów” jest dążenie do zerowego wpływu na środowisko – Peter Bosch, członek zarządu ds. produkcji w Bentley Motors.

Fabryka Bentleya w Crewe
Fabryka Bentleya w Crewe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię