Bentley będzie miał swój pierwszy, w pełni elektryczny samochód w 2025 roku. Samochód zostanie wyprodukowany w Crewe w Anglii.

  • Pierwszy elektryczny Bentley zjedzie z linii produkcyjnej w 2025 roku
  • Auto elektryczne będzie produkowane w Crewe w Anglii
  • Bentley chce do 2030 roku zelektryfikować całą gamę swoich samochodów

Elektryczny Bentley – auto pojawi się w 2025 roku

Elektryczny Bentley będzie produkowany w fabryce samochodów w Crewe w Anglii. To milowy krok w planie Bentley, by do 2030 r. przestawić całą gamę swoich modeli na pojazdy w pełni elektryczne i budować je w zakładzie, w którym budowane są wszystkie modele Bentley i gdzie pracuje 4000 osób.

Elektryczny Bentley
Elektryczny Bentley będzie produkowany w fabryce samochodów w Crewe w Anglii zdjęcie: Bentley

Bentley rozpocznie produkcję swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu w 2025 roku w ramach inwestycji o wartości 2,5 miliarda funtów. Producent nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących pojazdu elektrycznego.

Inwestycja pokryje częściowo nowy obiekt montażowy o nazwie Bentley Dream Factory w angielskim zakładzie Crewe.

W oświadczeniu Bentley opisał go jako „wiodący w branży obiekt typu greenfield” o niskim wpływie na środowisko.

– Zabezpieczenie produkcji naszego pierwszego samochodu elektrycznego w Crewe jest kamieniem milowym dla firmy Bentley i Wielkiej Brytanii, ponieważ planujemy w Crew budować długoterminową, zrównoważoną przyszłość – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny firmy Bentley, Adrian Hallmark.

Pierwszy, luksusowy elektryczny Bentley – jakie to będzie auto?

Automotive News Europę pisze, że oczekuje się, że elektryk Bentleya będzie wersją luksusowego auta elektrycznego z zaawansowanymi funkcjami samodzielnej jazdy, które opracowane zostaną przez Audi, które nadzoruje firmę Bentley w ramach Grupy Volkswagen. Nadwozia byłyby budowane obok Audi w fabryce Volkswagena w Hanowerze w Niemczech, a następnie wysyłane do Crewe.

Bentley Flying Spur
Bentley Flying Spur zdjęcie: Bentley
Ładowanie hybrydowego Bentleya zdjęcie: Bentley

Bentley sprzedaje więcej w kryzysie i stawia na hybrydy plugin

Bentley miał rekordowy 2021 rok, kiedy globalna sprzedaż jego samochodów wzrosła o 31 procent do 14 659 sztuk, do czego przyczynił się wciąż utrzymujący się wysoki popyt na SUV-a Bentayga.

Jedna piąta sprzedaży Bentaygi to hybrydy typu plug-in, co daje marce wiodącą pozycję w elektryfikacji przed rywalami, takimi jak Aston Martin i Lamborghini. Firma Bentley zapowiedziała, że ​​do 2026 r. będzie sprzedawać wyłącznie modele hybrydowe typu plug-in i czysto elektryczne samochody – pisze ANE.

Bentley Flying Spur
Bentley Flying Spur zdjęcie: Bentley

Luksusowe auta elektryczne

Bentley zostanie jednak wyprzedzony przez swojego brytyjskiego rywala – Rolls-Royce’a – będącego własnością BMW, który zapowiedział, że wypuści swój pierwszy w pełni elektryczny samochód – coupe Spectre – w 2023 roku, dwa lata przed Bentleyem.

Ferrari z kolei wprowadzi na rynek swój pierwszy w pełni elektryczny samochód w 2025 roku, a Lamborghini zapowiedziało, że jego pierwszy w pełni elektryczny samochód pojawi się do 2030 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię